Розміри адміністративного збору за проведення реєстраційних дій та за надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на 2021 рік

Дата: 08.11.2021 14:46

Вид дії, за яку стягується плата

Розмір адміністративного збору від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених на
01 січня 2021 року

Строк виконання

Округлена сума, грн.

За державну реєстрацію права власності (у тому числі довірчої власності як способу забезпечення виконання зобов’язань)

0,1

5 робочих днів

230,00

2 робочих дні

1 робочий день

2 години

За державну реєстрацію інших речових прав, похідних від права власності

5 робочих днів

110,00

0,5

2 робочих дні

1 робочий день

2,5

2 години

За державну реєстрацію обтяжень речових прав

110,0

За виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника

0,04

90,00

За отримання інформації з Державного реєстру прав (у паперовій формі)

0,025

60,00 за кожні 25 сторінок інформації

За отримання інформації з Державного реєстру прав (у електронній формі)

0,0125

в режимі реального часу

30,00

Розміри адміністративного збору за проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань на 2021 рік

Вид реєстраційної дії або надання інформації

Розмір адміністративного збору (АЗ) та плата за надання відомостей у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1січня 2021 року

Округлена сума, грн

Плата, за виправлення помилки, допущеної з вини заявника (30% від встановленого АЗ)

округлена сума, грн

Розмір плати, у випадку подання документів в електронній формі,

(75 % від встановленого АЗ) округлена сума, грн

За державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об’єднань та благодійних організацій), що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою.

0,3

680,00

200,00

510,00

за державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи — підприємця

0,1

230,00

70,00

170,00

за надання виписки для проставлення апостилю та витягу в паперовій формі

110,00

80,00

Також, відповідно до частини третьої статті 26 Закону державна реєстрація може проводитися у скорочені строки. Підстави, порядок та розмір плати за проведення державної реєстрації у скорочені строки встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Так, постанова Кабінету Міністрів України «Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань у скорочені строки» від 25 грудня 2015 № 1133 (далі — Постанова), встановлює розмір плати за проведення державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у скорочені строки, зокрема:

1. За державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, (крім громадських об’єднань) що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою у скорочені строки:

протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій – у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію (1360 грн.);

протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій – у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію (3400 грн.);

2. За державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи – підприємця у скорочені строки:

протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій – у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію (460 грн.);

протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій – у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію (1150 грн.).

Державна реєстрація у скорочені строки проводитися виключно за бажанням заявника у разі внесення ним додатково до адміністративного збору відповідної плати у розмірах, передбачених вище.

Плата за проведення державної реєстрації у скорочені строки повертається заявникові виключно у разі ненадання послуг з державної реєстрації у строки, передбачені постановою, з вини суб’єкта державної реєстрації.