Щодо необхідності забезпечення вимог Закону України "Про землі енергетики і правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів" та "Правил охорони електричних мереж"

Дата: 17.05.2022 13:52

Доводимо до Вашого відома, що внаслідок порушення "Правил охорони електричних мереж" жителями населених пунктів, землевласниками, землекористувачами та іншими суб’єктами господарської діяльності - власниками (користувачами ) земель, на яких розміщуються об’єкти електромереж, впродовж останніх років почастішали випадки  аварійних вимкнень високовольтних  повітряних ліній електропередачі напругою 220-750 кВ.

Згідно з вимогами "Правил охорони електричних мереж" затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997р.№ 209 та Закону України "Про землі енергетики  і правовий режим  спеціальних зон енергетичних об’єктів", в охоронних зонах ПЛ       забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їхні пошкодження або нещасні випадки.

До переліку включено:

- будувати житлові, громадські та дачні будинки , влаштовувати будь – які  звалища;

- складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;

- розпалювати вогнища;

- розташовувати  автозаправні станції або інші сховища пально- мастильних матеріалів;

- накидати на струмопровідні частини обєктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматись на опори повітряних ліній електропередачі, демонтувати їх елементи;

- саджати дерева та інші багаторічні насадження , крім випадків створення  плантацій новорічних ялинок;

- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

- запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

- здійснювати зупинки усіх видів транспорту( крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище;

- виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 мтон, скидати і зливати їдкі і ті, що спричиняють корозію, речовинп, паливно- мастильні матеріали( в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередач).