A A A K K K
для людей із порушенням зору
Устинівська селищна рада
Кіровоградська область, Кропивницький район

17.03.2022 діють змінені правила проведення фактичних перевірок у період воєнного стану

Дата: 13.06.2022 09:51
Кількість переглядів: 21

  • України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-IX (далі – Закон № 2120) припинив дію мораторію на проведення фактичних перевірок представників бізнесу, змінив підстави для проведення фактичних перевірок та визначив порядок надання документів для проведення перевірки, що підтверджують облік та походження товарних запасів.

 

  • фактичної перевірки може стати наявність у податківців інформації отриманої від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства.

 

  • можуть бути порушення, пов'язані з: розрахунками за товари (послуги) через РРО (ПРРО); веденням касових операцій; наявністю патентів, ліцензій; виробництвом та обігом під акцизних товарів; необґрунтованим завищенням цін на товари першої необхідності. Крім того, перевірку може ініціювати покупець чи споживач, який вирішив поскаржитися на платника податків.

 

  • Закон № 2120 вніс зміни до підстав для проведення фактичних перевірок у частині забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів. Встановлено обов’язок суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг, приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари чи надані послуги. Така вимога стосується платників, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення більше 25 тис. осіб.

 

  • важливих новацій – зміни до п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Згідно цих змін суб'єкти господарювання повинні вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку.
  • та форма обліку товарних запасів для ФОП, у тому числі платників єдиного податку (ЄП), встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів, які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті). Це можуть бути документи щодо: інвентаризації товарних запасів; отримання товарів від інших суб’єктів господарювання; внутрішнього переміщення товарів. Тобто первинні документи, які підтверджують облік та походження товарів, надають посадовій особі контролюючого органу на її вимогу під час проведення перевірки. Якщо під час фактичної перевірки не надасте документи про облік товарів, що знаходяться у місці продажу, за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова санкція у розмірі вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • щодо обліку товарів та запасів не поширюються на ФОП, які є платниками ЄП та не зареєстровані платниками ПДВ. Крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та на пів дорогоцінного каміння.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь