4 лютого - Всесвітній День боротьби проти раку

Дата: 03.02.2023 16:09

Рак – це слово, яке все частіше лунає у нашому суспільстві. Це слово, яке не хочеться вимовляти ні вголос, ні подумки, але, враховуючі дані статистики, про нього потрібно говорити й особливо в цей день.

Щороку у світі онкологічні захворювання діагностують у 12 млн. осіб. Близько 7 млн. помирають від хвороби. Україна відрізняється високим рівнем захворюваності на цю недугу. Онкологічні захворювання посідають друге місце в структурі смертності населення України і разом з серцево-судинними захворюваннями визначають рівень здоров’я нації. Ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка, до 30 % хворих – особи працездатного віку.

Актуальність проблеми визначається складністю своєчасної діагностики, адже часто пацієнти пізно звертаються до лікарів. На обліку в онкологічних устан установах України перебуває понад мільйон пацієнтів.

У боротьбі з онкологічними захворюваннями важливим є профілактика, зокрема, підтримка імунітету та здоровий спосіб життя. Всесвітня організація охорони здоров’я серед головних чинників появи онкопатологій називає надмірну вагу, паління та зловживання алкоголем.

Онкологи наголошують: при виявленні хвороби на ранній стадії до 40% хворих можливо вилікувати.

Тож, у Всесвітній день боротьби з раком медики закликають громадян до свідомого ставлення до свого здоров’я та своєчасного звернення до лікарів для діагностування недуги на ранніх стадіях.

Профілактика та раннє виявлення захворювань не потребує великих зусиль, але береже найцінніше – здоров’я та життя!