Зміни щодо набуття права власності на нерухоме майно громадянами країни-агресора!!!

Дата: 21.03.2023 09:54

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2023 року № 213  внесено зміни зокрема до постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 року № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у звязку з військовою агресією російської федерації».

До прийняття та набрання чинності Законом України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов'язаних з державою-агресором, установлено мораторій (заборону) на:

1. Відчуження, передачу в заставу, будь-які інші дії, які мають чи можуть мати наслідком відчуження нерухомого майна, цінних паперів, корпоративних прав, транспортних засобів, повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання російською федерацією або особами, пов’язаними з державою-агресором, крім:

• безоплатного відчуження/передачі на користь держави Україна;
  • задоволення вимог Національного банку за наданими кредитами рефінансування з підтримки ліквідності банків.

​2. Відчуження, передачу в заставу, будь-які інші дії, які мають чи можуть мати наслідком відчуження нерухомого майна, цінних паперів, корпоративних прав, транспортних засобів, повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання на користь осіб, пов’язаних з державою-агресором, або російської федерації, крім:

• набуття ними права власності на такі об’єкти на підставі рішення суду;
  • набуття ними права власності на такі об’єкти свідоцтва про право на спадщину.

Постановою додано винятки, вказані в попередніх пунктах.

Ці зміни спрямовані на підвищення ефективності мораторію щодо осіб, пов’язаних з державою-агресором, виявлення активів, набуття яких такими особами не відображено в державних реєстрах (державних інформаційних ресурсах).Фото без опису

Постанова КМУ від 10 березня 2023 року № 213 набрала чинності 20 березня 2023 року.

З постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2023 року № 213 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України щодо посилення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації» можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3n3T1KC