До 77 річниці завершення визволення Кіровоградської області від німецько- фашистських загарбників.

Дата: 18.03.2021 10:53

Визволення Кіровоградщини відбулося в результаті проведення  стратегічної наступальної операції по визволенню  Правобережної України від німецьких загарбників. Якщо гітлерівцям вдалося окупувати область у липні-серпні 1941 року усього за неповних десять днів, то визволяти її довелося протягом довгих п’яти місяців. Визволяли область війська 2-го Українського фронту під командуванням генерала армії І.С. Конєва та 3-го Українського фронту під командуванням генерала армії Р.Я. Малиновського.

Першими визволеними місцевостями Кіровоградщини були території Онуфріївського та Світловодського районів. Три дні тривали бої за Кіровоград, 8 січня 1944 року обласний центр визволили війська 2-го Українського фронту.

Війська 3-го Українського фронту у березні визволили Долинський, Бобринецький, Новгородківський, Устинівський (13 березня 1944 р.) райони. Війська 2-го Українського фронту завершили очищення області на Заході. Останніми звільненими пунктами стали села Добровеличківського району-19 березня 1944 року.

У жорстоких боях 1941 та 1943-1944 років на території області загинули і поховані 152155 чоловік, з яких відомі імена лише понад 50 тисяч воїнів.

Пам’ятаймо про героїчний подвиг  воїнів, які поклали свої життя в боротьбі з фашистською навалою.