ЗАХИСТ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

З метою проведення роз’яснювальної роботи у сфері захисту прав дитини служба у справах дітей Устинівської селищної ради інформує щодо проведення фото/відео зйомки малолітніх та неповнолітніх дітей без дозволу батьків.

Вимога про згоду на зйомку особи передбачена Конституцією України, Законом України «Про інформацію» та Цивільним кодексом України.

Відповідно до частини 2 статті 32 Конституції України: «Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини».

Зйомка особи — це теж збирання інформації про особу, на що, відповідно, потрібна її згода.

Частиною 2 статті 21 Закону України «Про інформацію» визначено, що інформація про фізичну особу є конфіденційною. «Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом».

Згідно з частиною 1 статті 307 Цивільного кодексу України: «Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру».

Зважаючи на те, що малолітні особи (діти віком до 14-ти років) та неповнолітні особи (діти віком від 14-ти до 18-ти років) не мають повної цивільної дієздатності, батьки є їхніми законними представниками і можуть надавати згоду на фотографування дитини та подальше використання зображення дитини. Зауважимо, що згода може бути усною, письмовою та мовчазною (особа знає про зйомку та не заперечує щодо зйомки).

Також, звертаємо Вашу увагу на захист персональних даних. Закон України «Про захист персональних даних» регулює правові відносини, пов’язані із захистом і обробкою персональних даних, і спрямований на захист основоположних прав і свобод людини і громадянина, зокрема права на невтручання в особисте життя, у зв’язку з обробкою персональних даних.

Запам´ятайте! Забороняється обробка персональних даних про расове або етнічне походження, політичні, релігійні або світоглядні переконання, членство в політичних партіях та професійних спілках, засудження до кримінального покарання, а також даних, що стосуються здоров’я, статевого життя, біометричних або генетичних даних.