Відділ земельних відносин

Нові редакції 120 статті земельного кодексу: чи не буде колізії

28.10.2021 року до статті 120 ЗКУ внесено чергові за цей рік зміни щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості. З 01 січня 2022 року нас чекає “нова порція” законодавчих змін (в редакції Закону України № 1720-ІХ).

16:39:41 26.01.2022

Громади зможуть здавати в оренду невитребувані земельні ділянки

Передавати в оренду нерозподілені земельні ділянки/невитребувані паї мають право виключно сільські, селищні, міські ради, на території яких розташована така земля, відповідно до ст.13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власниками земельних ділянок (паїв)».

15:27:38 24.01.2022

На що слід звернути увагу при укладенні договору оренди землі?

Оренда землі в деяких моментах є проблемною, але дуже актуальною на сьогоднішній час. Так, законодавством передбачено, що договір оренди укладається в письмовій формі. І це є обов’язковою умовою. А в разі її недодержання — договір буде вважатися нікчемним. Крім того, відповідно до ст. 14 ЗУ «Про оренду землі», даний договір може посвідчуватися нотаріально, і в цьому разі витрати будуть покладатися на ініціатора. Нотаріально засвідчений договір звичайно ж має переваги. Однак, важливо не плутати та помилково вважати, що особа набуває право оренди земельної ділянки з моменту посвідчення договору нотаріусом, оскільки воно виникне тільки після державної реєстрації такого права. Перед проведенням державної реєстрації оренди земельної ділянки до реєстраційної служби необхідно подати заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Державна реєстрація права оренди земельної ділянки проводиться в п’ятиденний строк з дня надходження такої заяви. Інколи неуважність стає причиною помилок. Тому головною запорукою правильно складеного договору є детальне опрацювання кожного пункту договору оренди земельної ділянки. При тому в умовах договору обов’язково слід вказати, що ризик випадкового знищення або пошкодження об’єкта оренди несе саме орендодавець. Перед укладенням договору оренди також слід витребувати пакет документів, що підтверджують право власності орендодавця на земельну ділянку, а саме: свідоцтво про право власності на нерухоме майно; свідоцтво про право на спадщину; судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття чи зміни права власності на земельну ділянку; витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або Державного земельного кадастру про реєстрацію права власності

11:34:14 19.01.2022

Нова методика нормативної грошової оцінки земель: ключові зміни

10 листопада 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 р. №1147 « Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», якою затверджено Методику нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

11:39:06 12.01.2022

Екологічний проект «Фацелія»

Екологічний Рух «Зелене Сонце» та Національний Ботанічний Сад ім. М.М. Гришка НАН України приділяє особливу увагу існуючій проблемі, безпосередньо пов’язаній з галуззю сільськогосподарського виробництва.

13:55:02 23.12.2021

Вимоги законодавства щодо насіння для сівби

Згідно статті 17 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» заборонено використання для сівби насіння, що не має відповідного сертифіката (документа про якість).

15:20:54 14.12.2021

На порталі Дія.Бізнес тепер можна дізнатися все про земельну реформу

На національному порталі з розвитку підприємництва Дія.Бізнес доступний  новий розділ —  «Земельна реформа». Тепер підприємці отримуватимуть всю актуальну інформацію про можливості для розвитку власної справи  в сфері земельних відносин.

15:27:39 08.12.2021

Аграрії отримали великі можливості для фінансування від Держави

Кредитування для малих аграріїв має бути простішим, доступнішим, відчутнішим. Уряд цьогоріч зробив для цього цілу низку кроків, але комплексно цю проблему має вирішити Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, що дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн.

09:34:44 30.11.2021

Інформація щодо проведення аукціонів

Відділом земельних відносин та агропромислового розвитку підготовлено пакет документів на  12 земельних ділянок  загальною площею 548,6362 га для включення до переліку земельних ділянок комунальної власності Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області призначених для продажу права їх оренди на земельних торгах.

17:12:06 11.11.2021