Держпродспоживслужба

ПАМ'ЯТКА: ПТАШИНИЙ ГРИП І ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА

ГРИП ПТИЦІ – високо контагіозне захворювання, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням органів дихання та системи травлення. До грипу сприятливі кури, качки, індики, цесарки, перепели, фазани, горобці, лебеді, чайки.

15:08:48 14.12.2021

Шкідники, які не дрімають

В багаторічних травах, неорних землях, інших сільськогосподарських угіддях області у надпороговій кількості розвиваються мишоподібні гризуни, розмноженню та поширенню яких сприяють агрокліматичні умови. За таких умов існує загроза масового заселення та пошкодження гризунами сходів озимих культур.

13:03:21 10.11.2021

Отруєння грибами: профілактика та перша допомога

З 2 тисяч видів грибів в Україні, їстівними вважаються щонайбільше 500. Нагадуємо прості правила, які допоможуть уникнути отруєння грибами, а також розказуємо, що робити, якщо є підозра на таке отруєння.

08:55:42 06.10.2021

НА КІРОВОГРАДЩИНІ ЧЕТВЕРТИЙ РІК ПОСПІЛЬ ПРОЙДЕ ПЕРОРАЛЬНА ІМУНІЗАЦІЯ ДИКИХ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ

Відповідно до наказу Держпродспоживслужби від 06 серпня 2021 року №532 «Про організацію заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2021 році за допомогою авіації» у вересні 2021 року на території Кіровоградської області пройде кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною із літаків.

13:40:33 01.09.2021

ЩО ПОСІЄШ, ТЕ Й ПОЖНЕШ

Незабаром розпочнеться посів озимих сільськогосподарських культур, тож до початку посівної саме час дізнатися, наскільки якісне насіння буде висіяне під урожай наступного року.

13:52:01 13.08.2021

ТРИХОГРАМА – ЕФЕКТИВНИЙ СПОСІБ ЗАХИСТУ РОСЛИН

З огляду на тісний зв’язок між здоров’ям рослин і охороною навколишнього природного середовища актуальним і перспективним стає використання екологічно безпечних методів боротьби з шкідниками та хворобами. Біологічний метод захисту рослин ґрунтується на використанні живих організмів проти шкідників, збудників хвороб і бур'янів.

14:13:25 26.07.2021

ЗБИРАННЯ НАСІННИЦЬКИХ ПОСІВІВ РАННІХ ЗЕРНОВИХ: ЯК МІНІМІЗУВАТИ ВТРАТИ

Збирання врожаю, а особливо з насінницьких посівів – найбільш відповідальний період у технології вирощування зернових культур. Головна вимога при проведенні даного заходу полягає в тому, щоб зібрати біологічний урожай при мінімальних втратах, зберігши високі посівні якості.

14:51:20 19.07.2021

ПОПЕРЕДНЄ ПОЛЬОВЕ ОЦІНЮВАННЯ – НЕВІД’ЄМНИЙ ЗАХІД СОРТОВОГО КОНТРОЛЮ

Звертаємо увагу виробників насіння на необхідність своєчасного проведення попереднього польового оцінювання насінницьких посівів, який є невід’ємним заходом сортового контролю у насінництві.

13:24:31 20.05.2021