Держпродспоживслужба

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ ОСІННІХ ОБСТЕЖЕНЬ ТА ҐРУНТОВИХ РОЗКОПОК

З метою прогнозу розвитку шкідників в наступному році у період з 12 вересня по 13 жовтня 2022 року спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Кіровоградщини провели осінні обстеження, зокрема ґрунтові розкопки, полів, садів, лісосмуг, неорних земель та інших сільськогосподарських угідь на виявлення їх зараження шкідливими організмами у господарствах області усіх форм власності. За результатами виявлено достатній зимуючий запас, різноманітний видовий склад та добрий фізіологічний стан шкідників.

10:49:38 30.11.2022

Протягом вересня в Україні зареєстровано 2 випадки правця

В Україні епідемічна ситуація із захворювання на правець продовжує залишатись напруженою. Протягом вересня 2022 року на території України зареєстровано 2 випадки правця. За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України з початку року зареєстровано 11 випадків захворювання на правець. Для порівняння, протягом аналогічного періоду 2021 року було зареєстровано 5 випадків.

09:06:26 28.10.2022

В УКРАЇНІ ЗАРЕЄСТРОВАНО СПАЛАХ ДИФТЕРІЇ! ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ДИФТЕРІЮ

Спалах захворювання на дифтерію зареєстрували в одному з дитячих будинків-інтернатів Львівської області. У 7 підопічних інтернату під час проведення планового профілактичного обстеження виявили ознаки катаральної стадії дифтерії. Хворих у стані середньої тяжкості госпіталізували до інфекційної клінічної лікарні. За потребою для лікування вихованців будинку-інтернату буде застосований дифтерійний анатоксин. Наразі відібрано біоматеріали для бактеріологічного обстеження у 165 контактних осіб, проведено дезінфекцію приміщень інтернату та знезараження постільних речей.

10:17:11 03.10.2022

Грибний сезон: як вберегтися від отруєння

Осінь – чудова пора року, яка асоціюється зі збором грибів. В Україні приготування страв з  грибів є традиційним, але лікарі оцінюють гриби як продукт, який важко перетравлюється. Тому страви з них можуть вживати лише практично здорові люди.

10:10:15 20.09.2022

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД РАДІАЦІЇ У РАЗІ АВАРІЇ НА АТОМНІЙ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

За час війни в Україні не раз поставало питання радіаційного забруднення території країни та сусідніх держав через захоплення росіянами атомних електростанцій, порушення технічних регламентів експлуатації цих об’єктів і погрози застосування ядерної зброї. До такого розвитку подій треба бути готовим і тверезо оцінювати ситуацію. В умовах війни важливо розуміти алгоритм дій та якомога швидше захистити організм від впливу радіації.

13:12:39 12.09.2022

Нітрати в питній воді смертельно небезпечні!

Вода є фактором передачі багатьох інфекцій бактеріального та вірусного походження. Однак, небезпеку для здоров’я становлять ще й різноманітні хімічні сполуки, що можуть бути у питній воді, якщо їх вміст перевищує гранично допустимі норми.

11:46:34 06.09.2022