Держпродспоживслужба

ПАМ’ЯТКА: Увага ! Біологічна небезпека! Що потрібно робити?

У разі ведення бойових дій, поширення збудників може статися внаслідок використання противником біологічної зброї, а також здійснення біотерористичних актів. При надзвичайних ситуаціях може зростати захворюваність населення на інфекційні хвороби.

10:54:46 20.05.2024

Профілактика отруєння рибою та рибопродуктами

З метою попередження можливих негативних наслідків для здоров’я людей, Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертається до мешканців Кропивницького району та наголошує на відповідальному споживанні водних біоресурсів (риби, рибопродуктів, ракоподібних тощо):

11:24:29 10.05.2024

Профілактика сказу – пероральна імунізація диких тварин

Сказ особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується ураженням центральної нервової системи. Основним джерелом сказу у домашніх тварин є лисиця звичайна або червона, яка є джерелом збудника інфекції та забезпечує постійну циркуляцію вірусу в природі. Синамтропізація лисиць, неконтрольоване їх розмноження гарантує постійні контакти з безпритульними собаками і котами та поширення сказу в населених пунктах.

15:45:55 08.05.2024

Обираємо безпечний барвник для крашанок

В Україні готуються відзначати Великдень за православним церковним календарем. А однією з найголовніших святкових ласощів для цього дня є крашанки. Блискучі відтінки синього, червоного, зеленого, жовтого та фіолетового перетворюють крашанки на справжні витвори мистецтва. Але за барвистою привабливістю цих фарб не забуваймо про їх безпечність.

14:01:54 26.04.2024

Губчастоподібна енцефалопатія

Наприкінці минулого століття перед людством постала проблема пріонних інфекцій. Трансмісивні спонгіформні енцефалопатії, або пріонні інфекції, - це група нейродегенеративних захворювань, які трапляються в жуйних, норок, оленів, котячих та людей.

16:11:34 24.04.2024

Стихійна торгівля харчовою продукцією: потенційна небезпека для життя та здоров’я громадян

Із настанням весняно-літнього періоду в рази зростає кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування. Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, передбачених статтями 160 та 164  Кодексу України про адміністративні порушення «Торгівля з рук у невстановлених місцях» та «Порушення правил підприємницької діяльності». Тому на території України заборонено здійснювати торгівлю в невстановлених місцях. Та, не зважаючи на це, щоденно ми можемо спостерігати за стихійними ринками у різних місцях на території Кропивницького району.

13:27:36 22.04.2024

Ку-лихоманка

В минулому 2023 році в Україні реєстрували у тварин захворювання Ку-лихоманка.       І хоч описана хвороба була ще у 30-і роки минулого століття, - частіше чути про неї почали    в останні роки.

08:21:24 18.04.2024

Ідентифікація тварин – першочергова необхідність

Питання ідентифікації та реєстрації тварин є одним із пріоритетних завдань в роботі Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини. Так спеціалісти ветлікарні здійснюють ідентифікацію тварин в особистих селянських господарствах району відповідно до вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин».

08:50:03 17.04.2024

ПРОФІЛАКТИКА ЛЕПТОСПІРОЗУ!

Лептоспіроз – небезпечна, спільна для тварин та людей інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, запалення оболонок головного і спинного мозку та смерті.

13:03:06 29.03.2024

РЕЄСТРУЄМО ПОТУЖНОСТІ!

Відповідно до вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», обов’язок операторів ринку харчових продуктів – реєструвати або отримати експлуатаційний дозвіл на всі потужностіз виробництва та/або обігу харчових продуктів.

14:34:42 28.03.2024