Держпродспоживслужба

Ботулізм

Практично у кожній сім’ї традиційно споживаються консервовані овочі, м’ясо, гриби домашнього приготування. Тож треба пам’ятати, що порушення правил приготування консервованих продуктів може спричинити ботулізм.

09:22:29 08.03.2024

Вимоги до використання пестицидів та агрохімікатів

Пестициди — це хімічні або біологічні речовини, які застосовуються для знищення, відлякування або контролю шкідників, таких як комахи, гриби та бур’яни. Пестициди можуть використовуватися для різних видів культур, включаючи овочі, фрукти, зернові, а також садові дерева. Їх застосовують і у квітникарстві, і в ландшафтному дизайні.

09:22:44 14.02.2024

Ідентифікація тварин - запорука простежуваності та стабільного епізоотичного благополуччя

Питання ідентифікації тварин є питанням забезпечення стабільного епізоотичного благополуччя господарств, територій, отримання безпечної та якісної харчової продукції тощо. Без чіткої інформації про місце походження тварини, про її здоров’я, ветеринарні обробки ми не можемо знати і гарантувати, що тварина і продукція від неї безпечні.

13:02:08 08.02.2024

Ще раз про сказ

У зв’язку з загостренням епізоотичної ситуації щодо сказу тварин виникла необхідність вкотре поінформувати населення району про небезпеку, яку несе захворювання тварин на сказ.

15:38:46 07.02.2024

Африканська чума – небезпечне захворювання свиней

На території України склалася напружена ситуація щодо поширення африканської чуми свиней. Так, у 2023 році в нашій країні було зареєстровано 47 випадків цієї хвороби. Зокрема в Кіровоградській області 7 випадків: 2 в Олександрійському районі, 5 у Кропивницькому районі на території Долинської міської (1), Компаніївської селищної (1), Новгородківської селищної (2) та Дмитрівської сільської (1) громад.

08:42:00 07.02.2024

Рекомендації щодо недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь під час весняної повені та паводків

В умовах пропуску льодоходу, весняної повені, паводків можливі підтоплення жилих помешкань, гноєсховищ, сміттєзвалищ, каналізаційних споруд та інших потенційно небезпечних або епідемічно значимих об’єктів (джерела водопостачання, колодязі, харчові об’єкти, тощо). У зв’язку з цим зростає ризик виникнення інфекційних захворювань, харчових отруєнь, можливі групові випадки та спалахи гострих кишкових інфекцій. Аби вберегтися від небезпечних наслідків Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградські області рекомендує дотримуватись наступних правил.

10:45:37 06.02.2024