Безоплатна правова допомога

«Заряджені гідністю та жагою свободи!»

Кропивницьким районним сектор №6 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області до Дня Гідності та Свободи, за матеріалами наукових співробітників Національного музею Революції Гідності, було проведено інформаційний захід «Заряджені гідністю та жагою свободи!» із залученням клієнтів пробації.

11:27:49 20.11.2023

Що робити, якщо втратили свідоцтво про народження дитини, про смерть, про зміну імені, про шлюб, про розірвання шлюбу?

Кропивницький районний сектор №6 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області повідомляє, що у разі ж втрати свідоцтва про народження необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) за місцем фактичного проживання чи перебування і написати заяву про відновлення документа та потім забрати документ або ж замовити доставку Укрпоштою.

09:51:23 10.10.2023

Замість арешту - пробаційний нагляд

Кропивницький районний сектор №6 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області повідомляє, що 23 серпня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект № 9185, згідно з яким у Кримінальному кодексі України з’явиться новий вид покарання - пробаційний нагляд. Рада визначила його як основний вид кримінального покарання, замінивши на нього арешт у більш ніж 140 статей КК.

10:28:19 01.09.2023

Дотримання гендерно толерантних принципів - у полі зору пробаціонерів

Кропивницький районний сектор №6 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області повідомляє: за останні роки у світі та в Україні зокрема досягнуто значного прогресу у просуванні принципу гендерної рівності. Уряд, ділові кола, профспілки, громадські організації докладають в нашій державі багато зусиль з подолання дискримінаційних стереотипів, що створюють перепони на шляху забезпечення рівності в суспільстві.

13:33:46 07.08.2023

Дізнайтеся більше про ваші права

Щодня до юристів системи БПД звертається понад 150 людей, які через воєнні дії були вимушені покинути свої домівки і змінити місце проживання. Всі вони, зазвичай, мають низку правових проблем та потребують їх швидкого вирішення.

10:32:46 13.07.2023

Відшкодування збитків чи компенсація за знищене майно, В чому різниця?

Внаслідок збройної агресії російської федерації значна кількість майна, включаючи об’єкти цивільної інфраструктури були пошкоджені або зруйновані. Після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року, географія конфлікту розширилась, що спричинило зростання кількості постраждалих осіб та пошкоджених/знищених об’єктів. Постраждалі люди знаходяться у складних життєвих обставинах, позбавлені можливості нормального існування та відновлення свого способу життя. У такій ситуації, питання відшкодування завданих збитків та отримання компенсації за зруйноване/пошкоджене майно набуває особливої ваги.

10:26:41 11.07.2023

Встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни: особливості для цивільних осіб

Звертаємо увагу, що в цій статті ми обговорюємо особливості присвоєння статусу «особа з інвалідністю внаслідок війни» саме цивільним особам, а не військовозобов’язаним.

19:16:13 26.06.2023

Призначення пенсії у разі втрати годувальника членам сім’ї, зниклих безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом

Станом на кінець травня  відомо про приблизно 24 тисячі громадян України, зниклих безвісти під час збройної агресії росії.  Дані про таких осіб зібрані у Єдиному реєстрі зниклих безвісти. На підставі витягу з реєстру люди зможуть звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати пенсію по втраті годувальника непрацездатним членам сімʼї.

10:44:31 13.06.2023

Центр пробації повідомляє

Кропивницький районний сектор №6 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області повідомляє, що у застосунку Дія можна отримати електронне судове рішення з кваліфікованим електронним підписом суддів. Документ має таку ж юридичну силу, як і його паперовий аналог.

11:49:54 12.06.2023

Запровадження е-рецепта на ліки: як його отримати та купувати ліки по-новому?

Багато запитань у громадян викликав Наказ Міністерства охорони здоров’я України №494 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України щодо призначення та відпуску лікарських засобів і медичних виробів за рецептом”, який набрав чинності з 01 квітня 2023 року.

11:19:20 05.06.2023