Устинівське бюро правової допомоги» Кропивницького місцевого центру з надання безплатної вторинної правової допомоги

Як встановити факт смерті внутрішньо переміщеній особі: успішна практика юристки з Кіровоградщини

Досить часто до фахівців системи безоплатної правової допомоги звертаються особи, які стикнулися з проблемами реєстрації смерті на тимчасово окупованій території. Пані Наталія та пан Валерій були у шлюбі та проживали в м. Донецьк. У 2021 році чоловік помер. Оскільки він проживав на тимчасово окупованій території, то довідку про смерть та свідоцтво про смерть видали там.

09:32:32 21.01.2022

Ви вирішили судитися. З чого починати?

В умовах сьогодення громадянам для захисту своїх прав нерідко доводиться звертатись до суду. Про умови та порядок звернення до суду розповідає начальник відділу «Маловисківське бюро правової допомоги» Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марина Кучеренко.

15:42:52 18.01.2022

Робоча зустріч представника органу пробації зі старостою Устинівської селищної ради

На початку 2022 року начальником Кропивницького районного сектору №6 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області майором внутрішньої служби Олександром Ігнатенком проведено робочу зустріч зі старостою сіл Новоігорівка, Мар’янівка, Тирлова Балка, Третє Устинівської селищної ради Олександром Шапошніковим. В ході зустрічі було обговорено поведінку та спосіб життя засуджених клієнтів пробації, що проживають на території громади. Старостою сіл було надано характеристики на кожну таку особу та побажання щодо профілактичної роботи з ними. Будемо сподіватись, що здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи надасть можливість мотивувати даних громадян на законослухняний спосіб життя та допоможе їм подолати негативні прояви поведінки.

15:50:07 11.01.2022

Як із сусідом «мирно» землю ділили?

Досить часто між сусідськими ділянками відсутні чіткі межові знаки – паркани, огорожа, рослинні смуги, рівчаки тощо. Відсутність меж або їх порушення нерідко призводить до загострення відносин між сусідами та виникнення спору. Іноді “сусідські війни” за межу переростають в багаторічні судові розгляди. Саме така історія трапилася і з Надією Івановною.

09:20:52 28.12.2021

Роль правопросвітництва та комунікації у роботі центрів безоплатної вторинної правової допомоги Кіровоградщини

Життєві історії клієнтів, юридичні консультації, яскраві приклади правопросвітницьких заходів можна почути та прочитати завдяки налагодженій постійній співпраці зі ЗМІ та партнерами.

16:03:04 20.12.2021

Захист прав на землю: безоплатна правова допомога власникам та орендарям земельних ділянок

Чи можу я продати свою землю, якщо вона знаходиться в оренді? Як достроково розірвати договір оренди? Як передати землю у спадщину? Що робити, якщо сусід самовільно захопив мою ділянку? Протягом січня – вересня цього року до системи безоплатної правової допомоги (БПД) надійшло понад 41,4 тис. звернень із земельних питань.

16:02:07 20.12.2021

Перші результати реалізації проєкту «Волонтер БПД» на Кіровоградщині

22 волонтери БПД допомагають фахівцям центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на Кіровоградщині забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги, проводити правопросвітницьку роботу, організовувати надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, реалізовувати інші повноваження у сфері захисту прав людини.

16:13:57 14.12.2021

Консультації засудженим з нагоди Міжнародного дня прав людини

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме в цей день в 1948 році Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини.

13:22:07 14.12.2021