Відділ культури, туризму та культурної спадщини

Заходи до Дня вшанування пам’яті захисників, страчених внаслідок теракту в Оленівці, проведені в закладах культури громади

Два роки тому, в ніч з 28 на 29 липня, окупанти підступно вбили щонайменше 53 захисників Маріуполя. Росіяни підірвали барак в Оленівці, куди напередодні перевели 193 військовополонених азовців. Кілька годин ворог не допускав на місце теракту лікарів – навіть тих, яких утримували в Оленівці. Згодом пропагандисти опублікували список з іменами 46 убитих, але реальна кількість загиблих була більшою. Дехто з поранених загинув дорогою до лікарні.

10:28:41 26.07.2024

Заходи до Дня Державності України

15 липня відзначається День Української Державності. Свято започаткували у 2021 році, згідно з указом президента Володимира Зеленського. Разом з цим сьогодні маємо ще одну пам'ятну дату – День хрещення Київської Русі. У цей день згадується історія України: від часів хрещення Київської Русі до сьогодення. Світові вкотре нагадують, що наша країна – самостійна та незалежна, оскільки російська пропаганда вже багато років робить все, щоб це заперечити. Ми – не єдиний народ, не брати, і ніколи ними не були – ось основний меседж!

11:31:01 15.07.2024

Свято Івана Купала в закладах культури

Одне з найцікавіших свят, яке залишили нам пращури — Івана Купала. Язичницьке й магічне, із плином часу воно змінило свій сенс і стало відзначенням Різдва Івана Хрестителя, при цьому зберігаючи обряд очищення  зануренням у воду. Щорічно  свято Івана Купала відзначали  у ніч з 6 на 7 липня, але так було не завжди. До запровадження григоріанського календаря це був день літнього сонцестояння, або сонцевороту — 24 червня.

13:00:51 08.07.2024

День Конституції України

28 червня в Україні відзначається День Конституції. Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, і третій рік  поспіль Україна святкує його в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення росії.

15:04:58 01.07.2024

Відзначення Дня батька закладами культури громади

День батька - це особливий день, присвячений відзначенню важливої ролі батька в родині та житті дітей.  В Україні День тата святкують у третю неділю червня. В цьому 2024 році він припадає на 16 червня. Це свято надає можливість дітям і дорослим висловити свою вдячність і повагу до своїх батьків. А також це ідеальний час, коли можна сказати своїм батькам, наскільки вони важливі, і подякувати за все, що вони роблять. Закладами культури громади до Дня батька організовано та проведено цикл заходів:

15:23:46 17.06.2024

Дитяча акція «Літо – 2024. Незабаром Перемога!» розпочинається

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, турботи і ласки! І так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям.

16:04:46 04.06.2024

«Культурний простір «Креатив» отримав обладнання

У рамках виконання заходів громадського бюджету (бюджету участі) Устинівської селищної ради переможець конкурсного відбору Інгульський сільський будинок культури отримав обладнання для створення творчої майстерні в рамках проєкту «Культурний простір «Креатив» для залучення молодого покоління до активного суспільного та творчого життя громади.

11:42:42 31.05.2024

День вишиванки у закладах культури

Традиційно в Україні в третій четвер травня відзначають День вишиванки. У 2024 році його відзначають 16 травня. За доволі короткий час це свято еволюціонувало зі студентської акції до міжнародних масштабів.

15:54:20 16.05.2024

Обласний конкурс учнів мистецьких шкіл «Паросток»

З метою виявлення талановитих і здібних дітей та активізації роботи викладачів, у березні-квітні 2024 року проведено дистанційно обласний етап конкурсу учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Паросток».

16:06:22 14.05.2024

Свято Великодня в бібліотечних закладах громади

Для українців Великдень — основне свято року. Його традиції передаються з покоління в покоління, і багато з них виконуються і в наш час. Всі ми чекаємо цей день з великими надіями та сподіваннями, що нарешті настане мир і спокій на нашій рідній землі.

16:14:52 06.05.2024