Відділ культури, туризму та культурної спадщини

День вишиванки у закладах культури

Традиційно в Україні в третій четвер травня відзначають День вишиванки. У 2024 році його відзначають 16 травня. За доволі короткий час це свято еволюціонувало зі студентської акції до міжнародних масштабів.

15:54:20 16.05.2024

Обласний конкурс учнів мистецьких шкіл «Паросток»

З метою виявлення талановитих і здібних дітей та активізації роботи викладачів, у березні-квітні 2024 року проведено дистанційно обласний етап конкурсу учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Паросток».

16:06:22 14.05.2024

Свято Великодня в бібліотечних закладах громади

Для українців Великдень — основне свято року. Його традиції передаються з покоління в покоління, і багато з них виконуються і в наш час. Всі ми чекаємо цей день з великими надіями та сподіваннями, що нарешті настане мир і спокій на нашій рідній землі.

16:14:52 06.05.2024

Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. Понад 30 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти.

15:14:48 26.04.2024

210 років з Дня народження Т.Г.Шевченка

9 березня 2024 року виповнюється 210 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Він був не лише видатним поетом та художником, а й справжнім патріотом, який оспівував рідну землю. Його творчість досі актуальна, а його внесок у розвиток української культури неоціненний.

16:03:56 11.03.2024

Міжнародний день рідної мови

Щорічно, 21 лютого, люди по всьому світу святкують Міжнародний день рідної мови, свято, яке почали відзначати досить недавно.

17:13:33 22.02.2024

До 10-ї річниці Дня памяті Героїв Небесної Сотні

Щороку 20 лютого наша держава вшановує подвиг Героїв Небесної Сотні. Це увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

17:13:02 20.02.2024

День Єднання 16 лютого 2024 року

16 лютого українці відзначають День єднання. Це свято було встановлене Указом Президента України Володимира Зеленського. Головна мета свята — показати єдність українського народу у війні з росією. День єднання – це молоде свято, і цього року ми святкуватимемо його лише втретє. Цей день має особливий сенс – показати усьому світові, що ми сьогодні, як ніколи, єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

15:06:02 16.02.2024

День пам'яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

10:01:32 30.01.2024