До Дня хрещення Київської Русі - України

Дата: 27.07.2021 16:41

25 липня 2008 року  День хрещення Київської Русі був оголошений державним святом України, яке відзначається 28 липня – у день пам’яті рівноапостольного князя Володимира - хреститиля Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності. На Русі про християнство знали і раніше, але  вирішальним для процесу християнізації є введення цієї релігії як державної у 988-990 роках.

На це були конкретні політичні та економічні причини. По-перше, об’єднання земель вимагало відмови від «племінних богів», по-друге, це відкривало шлях приєднання до європейської спільноти, яка сповідувала християнство, по-третє, як вважав Володимир , прилучення до християнської віри стане поштовхом для розвитку культури, освіти, виховання високої моралі.

І дійсно, християнство справило потужний вплив на становлення Давньоруської держави. Почалося будівництво православних храмів, церква стала головним поширювачем писемної культури, зодчества і живопису.

З прийняттям християнства значно розширилися економічні та культурні зв’язки Київської Русі з багатьма європейськими країнами, передусім з Візантією, що позитивно позначилося на торгових і культурних відносинах.

Напередодні свята  у православних храмах проводиться Всенічне бдіння та Божественна літургія.