4 січня - Всесвітній день абетки Брайля

Дата: 04.01.2022 11:38

Сьогодні, 4 січня світ відзначає день абетки Брайля, в день народження її  автора -  Луї Брайля.

Абетка Брайля – це рельєфно-крапковий тактильний шрифт для написання і читання людьми з порушеннями зору. Неможливо переоцінити важливість такої абетки – зараз вона використовується в кожній країні. Окрім книг, знаки з цим шрифтом допомагають незрячим пересуватися в громадських місцях.

Шрифт Брайля можна знайти практично всюди де є друк – на вивісках, у меню ресторанів, на клавіатурах банкоматів, візитних картках, підручниках тощо.

І найголовніше – за допомогою винаходу Луї Брайля незрячі люди можуть самостійно навчатися та спілкуватися.

Всесвітній день абетки Брайля покликаний спонукати людство зробити все для того, щоб навколишній світ та його можливості стали доступними для всіх.

Цікаві факти:

У 2020 році у продаж поступив перший в історії смартфон для незрячих з ситемою алфавіту Брайля.

Зараз на планеті близько 40 мільйонів людей – зовсім незрячі, і ще 300 мільйонів страждають від значних порушень зорової функції, тому книга зі шрифтом Брайля є дуже необхідною та корисною .

Люди які вивчають абетку Брайля можуть читати  150 слів на хвилину.