ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Дата: 22.02.2022 09:00

“Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема” В.Сосюра

Вона – моя доля, незмінні вітрила.

Наснагу вона для творіння дає.

Мова моя – це безсмертя і сила,

Мова – найбільше багатство моє.

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

Українська мова – одна з найкрасивіших мов у світі. Так вважаємо не лише ми, українці, а й інші жителі світу. Так, наприклад, на мовному конкурсі в Італії її визнали другою за мелодійністю мовою світу. А в 1934 році в Парижі українська мова ввійшла до трійки найкрасивіших мов світу.

Відзначили День рідної мови і учні КЗ «Устинівське НВО «ЗШ І-ІІІ ст.» Устинівської селищної ради». У закладі відбувся ряд заходів: свято рідної мови для учнів 5-6-х класів «Її Величність- Мова», літературна година для учнів старших класів  «Мово калинова- диво барвінкове», конкурс на кращого декламатора поезій про мову серед учнів 7-х класів , тематичні виховні години «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті», бібліотечний урок «Наша мова калинова», конкурс читців творів Т.Шевченка, для учнів початкових класів -вікторина «Цікаво про слово» та літературна світлиця «Українські прислів’я та їх відповідники у мовах світу».