З днем вишиванки!

Дата: 19.05.2022 07:57

Фото без описуФото без опису       Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. Саме свято запрошує кожного свідомого громадянина — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий зміст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Це свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.

Вишиванка – це особливий національний одяг українців, що символізує духовне багатство та нерозривний зв'язок багатьох поколінь. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію. У вишитих орнаментах можна роздивитись відбитки історії країни, а дехто побачить історію свого роду. Дитячі сорочки робили з вишитих рукавів батьківських сорочок. Вважалося, що в одязі матері і батька укладена позитивна енергетика, яка буде захищати дитину від хвороб, зурочення, недобрих людей і злої долі. Здавна вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті.  Українська вишиванка є символом краси, міцного здоров’я, родинної пам’яті, вірності та любові в сім’ї.

Одягайте свої вишиванки і гордіться, що ви - українці!