СВЯТО ІВАНА КУПАЛА

Дата: 08.07.2022 13:02

Купало — бог молодості, краси, молодечої вибуялої волі, духовної нескоримості. Бог земних плодів, а також бог шлюбу.

Свято Купала — це чарівна пора, коли рік ділиться навпіл, починаються жнива, сонце повертається з літа на зиму, а дні починають коротшати. Лише в Купальську ніч  Перун посеред ночі запалює на папороті квітку щастя. Ця вогненна квітка розквітає тільки раз на рік. Рівно опівночі в темній глушині, там, куди не заходить курячий голос, з тріскотом, наче грім з неба, вона спалахує, вмить виростає вгору і горить блакитним вогнем, але зараз і осипається. Добрі душі—духи навколо неї радіють, а пахощі від її цвітіння ідуть по всьому лісу.

Лише на Купала сонце, коли сходить, «грає — Купала звеличає», танцює і міниться, бо цього дня воно одружується. Лише в цю ніч дерева і рослини радіють і веселяться, розмовляють між собою, з добрими та лихими духами і переходять з одного місця на інше; тварини здобувають дар людської мови, вода в річках на мить перетворюється на срібло, а блискавка в цю ніч нікого не вбиває.

В парку Седнівського Будинку культури відбувся захід, присвячений цьому дню. Дівчатка збирали квіти та плели віночки.. Діти дізналися про традиції купальського  свята.

Інгульський будинок культури.

Театралізоване онлайн-дійство '' На Івана, на Купала, віночок на воду пускала! ''

Фото без опису Фото без опису Фото без описуФото без опису

Докучаєвський будинок культури.