Шановні мешканці Устинівської селищної територіальної громади!

Дата: 28.07.2022 15:18

Звертаємо вашу увагу на необхідність дотримання Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105  при висаджуванні зелених насаджень на території населеного пункту, а саме:

– підбирати стійкі до загазованості, запиленості, пилу породи дерев (клен гостролистий і срібляста, липа дрібнолиста і широколиста), але хвойні найменш стійкі в складних екологічних умовах;

– слід садити не в обмежену за об’ємом садивну яму, а в смугу відкритого грунту або газону шириною не менш 2,0 – 5 м – на вулицях і 1,5 – 2 м – щебенистих і грунтових дорогах;

– на асфальтних вулицях та з іншим покриттям розмір оброблюваної пристовбурної лунки повинен бути не менше 2*2 м і у районах із старою забудовою – 1,5 м;

– не допускається садіння деревних порід з низько опущеною кроною та низько звисаючими гілками (плакучі форми верби, шовковиці, ясеню, горобини тощо) та таких, які засмічують пішохідні доріжки плодами (робінія, шовковиця, тощо), дають кореневі відгалуження (тополя канадська, біла тощо), таких, що мають неприємний запах (бархат амурський).

Відстань від будівель, споруд до дерев та чагарників потрібно витримувати:

•  від зовнішніх стін будівель і споруд до стовбурів дерев – 5 м,  від краю тротуарів і садових доріжок до стовбурів дерев – 0,7 м.
  • від краю проїжджої частини вулиць, укріплених смуг країв доріг до стовбурів дерев – 2 м.

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», відповідальними за збереження зелених насаджень, утримання і належний догляд за ними є їх власники та землекористувачі, тому  просимо мешканців громади привести до санітарних норм прилеглу до проїзної частини територію. В разі невиконання вимог законодавства, комунальні служби розчищатимуть узбіччя доріг від порослі власними силами, а до власників  будуть вжиті заходи  відповідно до норм чинного законодавства.Фото без опису

Просимо вашого розуміння та співпраці на користь громади та її жителів.