Вакцинація дорослих: що важливо знати під час війни

Дата: 19.09.2022 10:57

Війна супроводжується великими скупченнями людей у прихистках, обмеженим доступом до базової гігієни та іноді медицини. В таких умовах захворювання поширюються швидше, тому як ніколи важливо захистити себе та дітей і вакцинуватись.

В Україні існує затверджений Календар профілактичних щеплень, в якому зазначені всі обов'язкові щеплення, які мають робити не тільки діти, а й дорослі.

COVID-19

Усім дорослим варто отримати захист від COVID-19. Вакцинація надзвичайно важлива в умовах поширення штаму Омікрон, тим більше під час війни, коли можливість дотримуватися застережних заходів, як от дистанція, провітрювання чи носіння маски, є не завжди. Якщо у вас є можливість безпечно дістатися до місця, де роблять щеплення від COVID, не відкладайте.

Зазвичай первинна вакцинація від COVID-19 передбачає введення двох доз, і важливо отримати обидві. Усім, у кого пройшло 6 місяців від щеплення другою дозою, слід отримати бустерну дозу, щоб посилити захист.

Людям з онкологією, після трансплантації органів, тим, хто проходить імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, людям з ВІЛ-інфекцією та низкою інших імунодефіцитних станів, важливо отримати додаткову дозу вакцини від COVID - починаючи з 28 днів після другого щеплення.

Якими вакцинами робити бустер?

Після двох щеплень вакциною CoronaVac - будь-якою вакциною, наявною в Україні: CoronaVac, AstraZeneca або мРНК-вакцинами Pfizer чи Moderna.

Після мРНК-вакцин - на вибір: Pfizer або Moderna.

Після векторної вакцини AstraZeneca - або AstraZeneca, або мРНК-вакцини Pfizer чи Moderna.

Отримати щеплення, у тому числі бустер від COVID-19, можна у пунктах вакцинації.Фото без опису