Заходи клубних закладів громади до Дня визволення України від фашистських загарбників

Дата: 28.10.2022 13:01

Цього дня, 28 жовтня, вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів. Трагедія Другої світової війни не оминула жодної української родини, проте з кожним роком очевидців тих подій стає все менше.

Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.

З нагоди Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників клубними закладами нашої громади було проведено ряд заходів:

- година пам’яті «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим» (Брусівський ск);

- онлайн історичний екскурс «Ви перемогли. Ми пам’ятаємо» (Устинівський бк);

- онлайн привітання «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (Степанівський сбк);

- виховна година «Вони зберегли нам волю» (Інгульськийсбк);

- виховна година «Україна пам’ятає своїх героїв» (Криничуватський сбк, Березуватський ск спільно з Криничуватською б/ф);

- мітинги та покладання квітів до меморіалів загиблих воїнів ( Седнівський сбк, Димитрівський сбк, Ганно-Требинівський сбк, Криничненський сбк, Жовтневий сбк, Докучаєвський сбк, Завтурівський ск, Ганно-Леонтовичевськй ск).

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису