Будівельна амністія 2023 - спрощений порядок введення будинку в експлуатацію

Дата: 21.03.2023 11:58

Будівельна амністія — це спрощена процедура прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів,  господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 квадратних метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року та будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року, які збудовані на земельних ділянках відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.

Замовник (або уповноважена ним особа) подає до органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням такого об’єкта через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет шляхом подання засобами програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія» або заповнює та надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до центру надання адміністративних послуг заяву у вигляді заповненої декларації за формою, наведеною в додатку до Порядку, затвердженого наказом Мінрегіону 03.07.2018 року №158 до якої додаються:

копія документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;

копія технічного паспорта, відомості про який внесені виконавцем до Реєстру будівельної діяльності.

У разі надсилання замовником документів рекомендованим листом, копії зазначених документів повинні бути засвідчені в установленому законодавством порядку.

Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно органом державного архітектурно-будівельного контролю протягом 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі об’єкти, за результатами технічного обстеження цих об’єктів шляхом реєстрації поданої ними декларації про готовність об’єкта до експлуатаціїФото без опису