ЗДІЙСНИЛИ РЕКОНСТРУКЦІЮ НЕРУХОМОСТІ: ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ

Дата: 10.05.2023 08:49

Фото без описуВласники нерухомого майна здійснюють реконструкцію з метою поліпшення житлових умов чи зміни функціонального призначення нежитлових приміщень.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Створений у результаті реконструкції об’єкт нерухомого майна вводиться в експлуатацію, а право власності виникає лише після його державної реєстрації.

Які документи необхідні щоб зареєструвати право власності?

Заявник має повідомити державному реєстратору відомості про:

технічну інвентаризацію об’єкта нерухомості;

прийняття його в експлуатацію;

присвоєння такому об’єкту адреси (крім випадку проведення реконструкції об’єкта, що не має наслідком його поділ, виділ частки або об’єднання).

Дані відомості державний реєстратор самостійно отримає з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

НЕОБХІДНО ПАМ’ЯТАТИ

Державна реєстрація права власності на реконструйований об’єкт проводиться за наявності відомостей про державну реєстрацію права власності на такий об’єкт відповідно до законодавства до проведення його реконструкції.

Якщо об’єкт до реконструкції перебував у спільній власності декількох осіб, обов’язково подається письмова згода всіх співвласників закінченого будівництвом об’єкта на проведення його реконструкції.

У зв’язку з проведенням реконструкції, вид спільної власності та розмір часток у праві спільної часткової власності залишаються незмінними, якщо інше не встановлено домовленістю співвласників. На підтвердження такої домовленості співвласників може бути надана письмова заява співвласників про визначення розміру часток, справжність підписів на якій засвідчується відповідно до Закону України «Про нотаріат», або договір, укладений такими співвласниками відповідно до законодавства.