Які об’єкти можна будувати на присадибній, садовій або дачній ділянці без дозвільних документів

Дата: 10.05.2023 09:32

Фото без описуПерелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, на законодавчому рівні визначені Постановою Кабінету Міністрів України №406 від 7 червня 2017 року.

Пунктом 6 цієї постанови визначено перелік об’єктів (щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків), для будівництва яких НЕ ПОТРІБНО ОТРИМУВАТИ ДОЗВІЛЬНІ ДОКУМЕНТИ та які не потрібно вводити в експлуатацію:

тимчасові будівлі та споруди без влаштування фундаментів, зокрема: навіси, альтанки, намети, накриття, сходи, естакади, літні душові, теплиці та гаражі;

свердловини, криниці, люфт-клозети, вбиральні, вигрібні ями, замощення, паркани, відкриті та криті басейни, погреби, входи до погребів, ворота, хвіртки, приямки, тераси, ґанки.

Також, відповідно до постанови №406 не потребує дозволу:

знесення і демонтаж будівель та споруд без подальшого будівництва, які не є підготовчими роботами, та без порушення експлуатаційної придатності інших будівель і споруд;

демонтаж об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.