Щодо повноважень робочої групи з контролю за ціновою ситуацією в громаді

Дата: 01.06.2023 14:03

Відповідно до Постанови КМУ від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» установлено на період дії карантину, але не довше ніж на період воєнного стану та трьох місяців після його припинення чи скасування, граничний рівень торгівельної надбавки не більше 10%  від закупівельної ціни з урахуванням усіх видів додаткових витрат  на такі види соціально значимих товарів:

• борошно пшеничне вищого сорту;
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці);
  • хліб житньо-пшеничний;
  • яйця курячі категорії С1;
  • птиця (тушка куряча, четвертинка тушки курячої);
  • батон;
  • олія соняшникова рафінована

До повноважень робочої групи Устинівської селищної ради з контролю за ціновою ситуацією на основні продовольчі товари належить перевірка дотримання рівня вимог законодавства в частині торгівельної надбавки шляхом порівняння ціни в накладній з відпускною ціною виключно по зазначеному вище переліку товарів.

У разі встановлення необґрунтованого підвищення ціни на саме ці 7 позицій товару проводиться роз’яснювальна робота з керівником торгівельного закладу щодо приведення ціни у відповідність до вимог діючого законодавства.

У разі відмови керівника привести ціни у відповідність, матеріали щодо даного торгівельного закладу направляються до контролюючих органів з метою вжиття заходів реагування до порушників.

З моменту утворення робочої групи (розпорядження Устинівського селищного голови від 16 березня 2022 року № 40-р) було здійснено 588 перевірок торгівельних закладів громади, виявлено 48 випадків необґрунтованого підвищення ціни  на товари соціального значення в 43 торгівельних закладах. Завдяки проведеній інформаційно-роз’яснювальній роботі та наявності накладних, ціни було приведено  у відповідність в ході перевірки.Фото без опису

До контролюючих органів для вжиття належних заходів реагування відносно порушників направлено 8 матеріалів.