16 жовтня – Всесвітній День хліба

Дата: 17.10.2023 16:22

Хліб – один з найпопулярніших продуктів у світі, без якого не обходиться жоден день нашого життя.

Тому не дивно, що у нього є і своє свято - Всесвітній день хліба, яке відзначається щорічно 16 жовтня.Фото без опису

Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. А вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року була створена Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства та його виробництва.

Сьогодні, як і в усі часи, в будь-якій країні світу хліб та хлібобулочні вироби користуються незмінною любов'ю. Люди різних національностей завжди дбайливо ставилися до хліба. Йому відводилося найпочесніше місце на столі, він був і залишається символом життя.

Сьогоднішнє свято - Всесвітній день хліба - це і професійне свято працівників даної галузі, данина поваги продукту, та ще один привід привернути увагу широкої громадськості до проблем голоду, злиднів і недоїдання в світі.

Тому традиційно, у Всесвітній день хліба в багатьох країнах проходять різноманітні виставки хлібної продукції, зустрічі кулінарів, пекарів та кондитерів, ярмарки, майстер-класи, народні гуляння, а також безкоштовні роздачі хліба всім нужденним, благодійні акції та багато іншого. Всі бажаючі можуть не тільки спробувати різні сорти та види хліба і хлібобулочної продукції, а й дізнатися про те, як з'явився хліб, його історію та традиції, з чого він зроблений, де ріс, як випікається і т.п. У цей святковий та світлий для всього людства день, пекарі з усіх куточків Землі приймають поздоровлення та вдячність у цій важкій та відповідальній справі - випічці смачного, ароматного та корисного хліба.

З нагоди відзначення цього свята бібліотечними та клубними працівниками організовано та проведено:

- тематична виставка " Хліб символ добра і достатку", виставка дитячих малюнків " Його величність хліб" та година спілкування " Хліб усьому голова" (Степанівська б/ф);

- пізнавальна година "Колос колосу співає" (Криничуватська б/ф);

- година інформації «Хліб усьому голова»  (Устинівська дитяча бібліотека);

- виставка -інсталяція «Хліб – наша сила, хліб – наша святість» (Олександрівська б/ф);

- народознавча година «Цінуймо хліб, бо він життя» (Ганно-Леонтовичевська б/ф);

- Виставка "Хліб - всьому голова" (Садківська б/ф).

КЗ «Жовтневий СБК»- розмалювали  розмальовку «Знає навіть дитина, що хліб – це святиня!»;

КЗ «Степанівський СБК» - проведено виховну годину «Хліб – всьому голова!»

КЗ «Ганно-Леонтовичівський СК» - проведено народознавчу годину «Цінуймо хліб, бо він життя!»;

КЗ «Інгульський СБК» - виховна година «Від зернини, до хлібини»;

КЗ «Устинівський БК» - представлено інсталяцію «З лану до столу!».

Вітаємо зі святом всіх, хто любить хліб, хто шанує його, хто вкладає в його створення усього себе!