В Дії з’явиться можливість формування електронного відображення актового запису

Дата: 19.10.2023 09:28

8 вересня 2023 року Кабінет Міністрів постановою № 961 вніс зміни до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Зокрема, запроваджується формування електронного відображення актового запису, що міститься в даному реєстрі, засобами Єдиного державного веб порталу електронних послуг (Дія):Фото без опису

– електронного відображення актового запису про народження;

– електронного відображення актового запису про шлюб;

– електронного відображення актового запису про розірвання шлюбу;

– електронного відображення актового запису про зміну імені.

Електронне відображення актового запису формується засобами Порталу Дія за бажанням фізичної особи, яка досягла 14 років, стосовно складеного щодо неї актового запису цивільного стану, а щодо актового запису про народження фізичної особи та її походження - також за бажанням батька чи матері такої фізичної особи.

Електронне відображення актового запису може формуватися виключно щодо актового запису цивільного стану, що міститься в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та ідентифікацію якого проведено з використанням відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків особи, щодо якої він складений.        Електронне відображення актового запису формується безоплатно. Сформоване електронне відображення актового запису разом з унікальним електронним ідентифікатором відображається через мобільний додаток Порталу Дія (Дія). Сформований унікальний електронний ідентифікатор дійсний протягом трьох хвилин з моменту формування. Електронне відображення актового запису є дійсним лише за наявності унікального електронного ідентифікатора та не може використовуватися без нього. Особа може пред’являти електронне відображення актового запису замість свідоцтва про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану чи відповідного витягу з Реєстру.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичні особи та фізичні особи - підприємці для забезпечення можливості перевірки електронного відображення актового запису та отримання електронної копії підключають власні інформаційні системи до Порталу Дія.

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство юстиції протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою зобовязані забезпечити технічну можливість формування засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послугПортал Діяелектронного відображення інформації актового запису цивільного стану.

Постанова набрала чинності – 14.09.2023.