На Миколаївщині виявлено АЧС у диких свиней

Дата: 16.01.2024 09:08

Фото без описуУ Миколаївській області, на території мисливського обходу № 5 Казанківського МРГ біля села Любомирівка Баштанського району, виявлено трупи диких свиней, у яких діагностовано африканську чуму свиней (АЧС).

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Нині затверджено план заходів із ліквідації хвороби, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду, встановлено карантин. Епізоотичним вогнищем визначено мисливський обхід № 5 Казанківського МРГ Баштанського району Миколаївської області. До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища включено село Любомирівка, Баштанського району. До зони нагляду радіусом 3 км від зовнішніх меж зони захисту ввійшли села Новоолександрівка, Пищевиця, Весела Балка Баштанського району.

Села Докучаєве, Мальчевське, Медове Устинівської селищної ради розташовані у 15 км зоні від неблагополучної території щодо захворювання на АЧС. Дотримання правил утримання свиней забезпечить стабільне епізоотичне благополуччя щодо АЧС та інших гострозаразних хвороб тварин безпосередньо на території громади. Про всі випадки захворювання чи загибелі свиней терміново повідомляти спеціалістів Устинівського відділу Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини та сприяти їм у розслідуванні таких випадків.