27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2024 22:08

27 січня – скорботна дата. У цей день Україна разом зі всім світом вшановує пам’ять жертв Голокосту, однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок  історії людства ХХ сторіччя.

В роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами стали близько шести мільйонів євреїв, серед яких понад  1,5 мільйона – наші співгромадяни.

Багато українських сімей, ризикуючи життям, рятували від фашистської розправи приречених євреїв, передавали продовольство і одяг, надавали прихисток.

У День скорботи та пам’яті ми схиляємо голови перед тими, чиї життя забрали страшні події тих часів та згадуємо всіх, хто намагався їм допомогти, і нерідко платили за це своїм життям.

Уроки Голокосту повинні бути усвідомлені кожним та слугувати нагадуванням, що людське життя є найвищою цінністю!