Разом зупинимо ТУБЕРКУЛЬОЗ

Дата: 20.03.2024 15:13

Фото без опису        24 березня- всесвітній день боротьби з туберкульозом. Щороку в Україні  реєструється близько 30 тисяч випадківзахворювання на туберкульоз, а щодня помирає – 12 осіб.

Як передається туберкульоз?

Туберкульоз поширюється від хворої на туберкульоз людини через повітря. При кашлі, чханні або відхаркуванні люди з легеневою інфекцією виділяють мікобактерії в повітря. Для інфікування людині досить вдихнути лише кілька таких бактерій. Імовірність того, що у людей, інфікованих мікобактерією туберкульозу, протягом усього життя розвинеться хвороба, становить 10%. Однак люди з послабленою імунною системою, такі як люди, що живуть з ВІЛ або ті, що страждають від недостатності харчування чи діабету або курять, піддаються набагато більш високому ризику захворювання.

Основні симптоми захворювання:

– кашель понад 2 тижні;

– підвищена втомлюваність та слабкість;

– зменшення маси тіла з невизначених причин;

– підвищене спітніння, особливо вночі;

– підвищена температура тіла (навіть до37-37,2⁰С);

– задишка при незначному фізичному навантаженні;

– біль в грудній клітині.

Лікування туберкульозу

Хороші новини: туберкульоз виліковний! Успіх залежить від вчасно розпочатого прийому ефективних медпрепаратів та дисципліни пацієнта у дотриманні всіх рекомендацій лікаря та регулярному прийомі ліків.

Існують спеціальні протитуберкульозні препарати, курс лікування якими триває від кількох місяців.Лікування туберкульозу в Україні – безкоштовне!

Від медиків успіх у боротьбіі з ТБ залежить на 15-20%, решта від рівня свідомості та обізнаності людей. А тому – кожен подбайте про себе! Тільки міцна імунна система, здорове харчування, здоровий спосіб життя, запобігання контакту з хворим, щеплення БЦЖ новонароджених допоможе вберегти вас від цієї небезпечної недуги!

Також не менш важливим є проведення щорічного профілактичного ФГ огляду з метою ранньої діагностики туберкульозу