ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

Дата: 24.03.2024 08:05

Щороку, 24 березня, відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування  туберкульозу.

Дігностика туберкульозу заснована на певних видах обстежень: рентгенографія та комп’ютерна томографія уражених органів, мікробіологічне дослідження різного біологічного матеріалу, шкірна туберкулінова проба (реакція Манту) тощо. При цьому флюорографія була і залишається найбільш ефективним дослідженням, яке є надійним інструментом у профілактиці захворювання туберкульозом. На жаль, повністю захиститися від туберкульозної інфекції не можна, але можливо запобігти розвитку хвороби за умови її виявлення на ранній стадії. Легені людини не мають нервових закінчень, тому «відчути» туберкульоз неможливо.

ПОПЕРЕДИТИ ТУБЕРКУЛЬОЗ ТА ЙОГО ЗГУБНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я МОЖНА.

Зверніться до свого сімейного лікаря для отримання направлення на флюорографічне обстеження. Адже планове щорічне проведення флюорографії здатне виявити хворобу до початку ускладнень.