У «Дії» розпочато прийом заяв до міжнародного реєстру збитків

Дата: 03.04.2024 10:31

У «Дії» з'явився новий сервіс, завдяки якому можна подати заяву до міжнародного Реєстру збитків, дані якого стануть основою для майбутніх репарацій.

На першому етапі українці зможуть подати через Дію заяви про знищені або пошкоджені:

• приватний будинок;
  • квартиру;
  • дачний будинок;
  • садовий будинок;
  • інше житлове приміщення.

Важливо: для подання заяви треба бути власником майна, яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), і мати Акт про обстеження від місцевої влади. Згодом заяви зможуть подати інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема ті, чия нерухомість розташована на тимчасово окупованих територіях.Фото без опису

Щоб скористатися сервісом у Дії, треба оновити застосунок.

Пізніше з’явиться можливість задокументувати в міжнародному Реєстрі збитків вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. Згодом скарги зможуть подавати бізнес і держава.

Подання заяв через Дію до міжнародного Реєстру збитків — новий важливий крок для майбутніх репарацій. Облік заяв про шкоду та втрати від російської агресії дасть можливість майбутній комісії розглянути їх і присудити компенсації до виплати. Це перший кейс міжнародного обміну даними, для якого використовують Дію.