ХХIX Всеукраїнський відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі

Дата: 01.05.2024 14:21

У квітні 2024 року у місті Кропивницькому Українським державним центром позашкільної освіти спільно з Комунальним позашкільним навчальним закладом «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості» у змішаному форматі був проведений Всеукраїнський відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі. Тема цьогорічного фестивалю «Земля для нас та для нащадків. Відповідальне споживання заради сталого розвитку».

Цього року в ньому взяли участь представники з 20 регіонів України: Донецької, Волинської, Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської областей, загальною кількістю понад 1376 дітей та підлітків. Фестиваль проводився у номінаціях: «Громадська думка», «Малі сучасні театральні форми», «Відеопоезія», «Декоративно – прикладне мистецтво».

Програма включала конкурсні змагання, майстер-класи, театралізоване відкриття та офіційне закриття.

Усі учасники були запрошені взяти участь у творчій майстерні «Відповідально споживаємо – про майбутнє дбаємо», мета якої за допомогою онлайн квесту надати дітям максимум інформації з теми фестивалю і визначити тих, хто найкраще знайомий зі змістом фестивальної тематики. Також діти змогли взяти участь у Всесвітньому кубку з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» за темою «Відповідальне споживання – шлях до сталого розвитку України».

Родзинкою фестивалю стала міжнародна акція єднання «Ми – кругообіг води», що реалізується в рамках соціально-психологічного проєкту «VeLa» у співпраці з Інститутом травми Леслі (Кембридж, США), метою якої є формування екологічної культури мислення учасників, сприяння почуття єдності всього світу.

Підсумком роботи номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» стала відео – виставка кращих конкурсних робіт «Відповідально споживаємо – про майбутнє дбаємо».

Жваві дискусії та обговорення щодо визначення оптимальних потреб, які необхідно задовольнити людині для забезпечення власної життєдіяльності, відбулися під час роботи номінації «Громадська думка».

У підсумку журі визначили переможців фестивалю, які  нагороджені дипломами Українського державного центру позашкільної освіти.

У номінації «Відеопоезія» ( «Музична відеопоезія»):

І місце –  Андрішко Анастасія, вихованка театральної студії «СМАЙЛ» Інгульського ліцею Устинівської селищної ради , керівник – Довгенко Емілія Костянтинівна.

У номінації «Відеопоезія» («Сюжетна відеопоезія»):

І місце –  Дорошенко Аріна, вихованка театральної студії «СМАЙЛ» Інгульського ліцею Устинівської селищної ради , керівник - Довгенко Емілія Костянтинівна.

У номінації «Декоративно-прикладне мистецтво»:

ІІ місцеГоробчук Оксана, вихованка гуртка «Зелені долоньки» комунального закладу «Устинівський будинок дитячої та юнацької творчості» на базі Новоігорівського ліцею Устинівської селищної ради, керівник –  Григор Оксана Геннадіївна.

У номінації "Громадська думка":

Переможці фестивалю - ІІІ загальнокомандне місце –  команда Євроклубу "МРІЯ" комунального закладу "Устинівський будинок дитячої та юнацької творчості" Устинівської селищної ради, керівник- Пінчук Світлана Олександрівна;

ІІІ місце – Задорожна Анастасія, представниця команди Євроклубу "МРІЯ"  комунального закладу "Устинівський будинок дитячої та юнацької творчості" Устинівської селищної ради у тематичній сесії експертна платформа "Політика відповідального споживання", керівник – Пінчук Світлана Олександрівна;

ІІІ місце – Пінчук Руслан, представник команди Євроклубу "МРІЯ"  комунального закладу "Устинівський будинок дитячої та юнацької творчості" Устинівської селищної ради у тематичній сесії експертна платформа "Економіка замкненого типу, або циркулярна економіка", керівник – Пінчук Світлана Олександрівна;

ІІ місце –  команда Євроклубу "МРІЯ" комунального закладу "Устинівський Будинок дитячої та юнацької творчості" Устинівської селищної ради у конкурсі відео за тематичним напрямком "Модель раціонального споживання", керівник – Пінчук Світлана Олександрівна;

ІІІ місце – команда Євроклубу "МРІЯ" комунального закладу "Устинівський будинок дитячої та юнацької творчості" Устинівської селищної ради у конкурсі "Інфографіка – презентація команди", керівник – Пінчук Світлана Олександрівна;

ІІІ місце – Бірка Софія, представниця команди Парламенту дітей Устинівської СТГ комунального закладу "Устинівський Будинок дитячої та юнацької творчості" Устинівської селищної ради у тематичній сесії – експертна платформа «Модель раціонального споживання», керівник – Андрієнко Олег Миколайович.

Вітаємо керівників та їх вихованців!!!