Устинівська селищна рада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Шлюб та розлучення з іноземцем

Дата: 29.03.2021 13:53
Кількість переглядів: 337

    Світ навколо нас постійно змінюється. Стрімко розвивається мережа Інтернет, активно популяризується туристична сфера. Не дивно, що все частіше люди знаходять своє кохання за кордоном. Чи є укладення та розірвання шлюбу громадян України з іноземцями складним та чи потребує значних зусиль? Якими нормативно-правовими актами це врегульовується? Розповідає фахівець Херсонського місцевого центру з надання БВПД Фелікс Шмиголь.

    Громадяни різних держав прагнуть створити сім’ю та зареєструвати шлюб. Для того, щоб зробити це в Україні, майбутнє подружжя подає особисто письмову заяву за встановленою формою до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) на їх вибір.

     Іноземці та особи без громадянства для реєстрації шлюбу в Україні повинні пред’явити:

  • паспортний документ або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника;
  • посвідку на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України.

    Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред’явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним.

    Якщо в паспортах або паспортних документах іноземців та осіб без громадянства відсутні відомості про сімейний стан їхніх власників, то вони повинні одночасно подати документ про те, що не перебувають у шлюбі, виданий компетентним органом країни свого громадянства або країни постійного проживання, та легалізований належним чином.

    Та не завжди шлюб виявляється вдалим і пари вирішують розійтись. В таких ситуаціях, якщо подружжя досягло між собою згоди та не має спільних дітей, розірвання шлюбу може здійснюватися органом ДРАЦС відповідно до законодавства України. Однак, як правило, розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем здійснюється в судовому порядку, згідно із Законом України «Про міжнародне приватне право».

    Разом із тим, досить часто після укладання шлюбу з громадянином іншої держави українець чи українка переїжджають до країни проживання іншого з подружжя. У такій ситуації під час розлучення подружжя може обрати декілька варіантів дій:

  • розірвати шлюб на території країни проживання, навіть якщо жоден з подружжя не є громадянином цієї держави;
  • звернутися до компетентних органів або нашої держави, або держави громадянської належності іншого з подружжя.

Усі деталі таких процедур – читайте в консультації на сайті: http://bit.ly/3vAlwQ0#БПД#ПравоваДопомога#LegalAid#ПравоваКонсультація

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь