Всесвітній День донора крові

Дата: 14.06.2021 10:57

14 червня 2021 року відзначається Всесвітній день донора крові – щорічне свято на честь людей, які добровільно і безоплатно здають свою кров заради порятунку людських життів.

Свято було встановлено 23 травня 2005 року на 58-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві (Швейцарія). Дата святкування обрана на честь дня народження вченого лауреата Нобелівської премії Карла Ландштайнера, який відкрив групи крові людини і зробив перший крок до переливання донорської крові.

Головна мета Всесвітнього дня донора – це висловити вдячність людям, які добровільно і свідомо здають свою кров, необхідну для врятування людських життів. День донора також дає можливість:

• Підтримати національні програми донорства крові;
  • Стимулювати добровільне безоплатне донорство;
  • Розширює усвідомлення суспільства про необхідність регулярного донорства крові на протязі року.

Це свято - ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності одне перед одним і надання посильної допомоги тим, хто її потребує.