Всесвітній день боротьби з гепатитами

Дата: 28.07.2021 11:37

Всесвітній День боротьби з гепатитом відзначається 28 липня. Ця дата - нагадування всьому людству про глобальну проблему поширення такого важкого захворювання, як гепатит. Гепатит – це запалення печінки. Як правило, викликається вірусною інфекцією. Існує 5 основних вірусів гепатитів: A, B, C, D і E. Гепатит є одним з найбільш серйозних і поширених інфекційних станів на планеті, є глобальною проблемою в зв’язку з тягарем хвороби і смерті, з можливістю викликати спалахи і приводити до епідемічного поширення захворювання .

Причини виникнення гепатиту можуть бути різні. Передаватися гепатити можуть двома шляхами:

• фекально-оральним (гепатит А, Е, F) – через брудні руки, немиту їжу, предмети побуту хворої людини, а часом і повітряно-крапельним шляхом;
  • парентеральним – через біологічний матеріал: кров, слину, сперму, материнське молоко (гепатит B, C, D, G).
  • одного члена сім’ї іншому, від матері дитині під час пологів, при сексуальних контактах.

Профілактика гепатиту

Проти гепатиту В розроблена специфічна профілактика шляхом масової вакцинації населення. Імунізації проти інших видів гепатиту немає.

Щоб мінімізувати ризик зараження гепатитом, слід дотримуватися простих правил:

• вживати лише чисту питну воду (актуально для гепатитів з фекально-оральним механізмом зараження);
  • дотримуватися чистоти рук;
  • використовувати стерильні інструменти при медичних маніпуляціях, у кабінеті стоматолога, косметолога та інших сферах, де можливий контакт з кров’ю;
  • проводити санітарно-просвітницьку роботу серед медичних працівників та населення;
  • використовувати бар’єрні методи контрацепції.Фото без опису