Федитник Віталій Валерійович

Дата: 11.10.2021 21:40

Народився 2 липня 1988 року в селі Докучаєве Устинівського району Кіровоградської області. Навчався в середній школі села Докучаєве до 2006 року. Після закінченя школи навчався в професійно-технічному училищі № 45 м.Кривий Ріг, де здобув спеціальність електрика. В 2009 році був призваний на строкову службу до Збройних сил України. З 2010 року служив за контрактом, старший сержант, старший розвідник—командир відділення 3-го окремого полку спецпризначення. Оволодів усіма видами стрілецької зброї. Неодноразово група, в складі якої перебував старший сержант Федитник Віталій, брала участь у бойових зіткненнях з сепаратистами. Брав участь у звільненні міст Слов’янськ, Краматорськ та обороняв Донецький та Краматорський аеропорти. 16 лютого 2015 року забезпечував вихід української колони з пораненими та загиблими з-під Дебальцевого. Група, у складі  якої був Віталій, виконувала бойове завдання та потрапила у засідку терористів. БТР, в якому перебували українські військовики, було підірвано. Федитник вступив у бій з ворогом, прикриваючи відхід групи, зазнав смертельного поранення. У березні 2015 року знайдений серед загиблих. 24 березня похований у м. Кіровограді на Алеї Слави .

Указом Президента України 17 липня 2015 року, «за особливу мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Віталій  Федитник нагороджений орденом « За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Нагороджений відзнакою виконавчого комітету Кіровоградської міської ради  «За заслуги» ІІ ступеня (посмертно).  На фасаді  Докучаєвської школи встановлена меморіальна дошка Федитику Віталію Валерійовичу.

Без чоловіка та батька лишились дружина Наталія та син Сергій, 2013 р.н.