До Устинівської селищної ради надходить багато питань та звернень, щодо бюджету нашої громади.

Дата: 29.10.2021 19:42

Шановна громадо!

Спеціалістами селищної ради підготовлені аналітичні матеріали про бюджетні видатки нашої громади в розрізі галузей.

Сьогодні поговоримо про галузь «Освіта».

Станом на 29 жовтня 2021 року видаткова частина бюджету Устинівської селищної територіальної громади становить 144 933 514 грн. Найбільшу питому вагу складає галузь «Освіта» - 92 796 368 грн., або 64% від загального обсягу бюджету.

Фінансування установ освіти у 2021 році здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством, наприклад, благодійної допомоги, грантів тощо.

Загальний обсяг видатків галузі «Освіта» (92 796 368 грн.) складається із таких джерел:

• 44 455 200 грн. – це кошти державного бюджету, які спрямовуються лише на виплату заробітної плати педагогічним працівникам шкіл;
  • 48 341 168 грн. – це кошти місцевого бюджету, які спрямовуються на повне утримання дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл (без заробітної плати вчителів), інклюзивно-ресурсного центру, закладу позашкільної освіти, утримання шкільних автобусів та інше.

Відповідно до бюджетного законодавства першочергово плануються видатки на заробітну плату, енергоносії, харчування.

Кошти місцевого бюджету у сумі 48 341 168 грн. заплановані таким чином:

• 34 300 504 грн. – заробітна плата всіх працівників галузі «Освіта» (без заробітної плати вчителів) що становить 71%;
  • 2 301 056 грн. – харчування дітей, що становить 4,8%;
  • 856 980 грн. – придбання паливно-мастильних матеріалів та запасних частин для шкільних автобусів що становить 1,8%;
  •  5 112 800 грн. – енергоносії (вугілля, дрова, газ, електроенергія), що становить 10,6%;
  • 5 769 829 грн. – інші видатки, що становить 11,8%.

Протягом 2021 року видатки спрямовувались на виплату заробітної плати, придбання продуктів харчування, енергоносіїв, а також було придбано: шкільний автобус, ноутбуки, шкільні меблі, комп’ютера, обладнання для харчоблоків, лінолеум, металопластикові вікна, дезинфікуючі засоби тощо. Окрім того отримано послуги по перезарядці вогнегасників, обробці дерев’яних конструкцій, телекомунікаційні послуги, виміру опору ізоляції, обслуговування пожежної сигналізації, лабораторні дослідження, складування та маркування підручників, діагностика та страхування шкільних автобусів та інше.