16 листопада – Міжнародний день толерантності

Дата: 16.11.2021 15:04

Сьогодні в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Запроваджений у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання чи кольору шкіри.

Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.

Толерантність – це також про культуру спілкування, коли ми не ображаємо людину некоректними висловлюваннями. Якщо ви не знаєте, як правильно сказати чи написати, зазирніть до «Довідника безбар’єрності»: https://bf.in.ua/. Завдяки йому ви зможете легко оперувати безбар’єрною мовою – мовою без образ, яка поважає гідність людини.

Тож будьте завжди толерантними та з повагою і розумінням ставтесь  один до одного.