21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи

Дата: 19.11.2021 16:06

Це свято встановлене згідно з Указом Президента від 13.11.2021 р. на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній історії України: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, коли українське суспільство постало проти рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Відстоювання власної гідності і свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тисячі поранених. В пам’ять про події  Революції Гідності споруджено алею Героїв Небесної Сотні в м. Києві.

День Гідності та Свободи – це свято утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.