Устинівська селищна рада
Кіровоградська область, Кропивницький район

«Запали свічку у своєму вікні» 27 листопада – День пам’яті жертв голодомору

Дата: 26.11.2021 15:59
Кількість переглядів: 989

Наймасштабнішим серед усіх голодоморів, які у ХХ сторіччі пережили українці, був голодомор 1932-1933 років, який забрав життя мільйонів людей. Це страшна сторінка сімейної історії майже кожного сучасного українця. Дотепер в родинах зберігаються перекази про ті сумні події та гірку долю предків, на чиї плечі лягла тяжка ноша голодомору. За даними вчених найбільше постраждали лісостепові регіони України – Полтавщина, Черкащина, Кіровоградщина. У цих регіонах, в окремих районах, упродовж 1933 року вимерло понад половина населення. Голод став зброєю масового знищення українців. 

Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду. Офіційно – голоду не було. Масові смертність і опухання у владних документах називали – «продовольчими труднощами». Сталінський режим прагнув приховати голодомор від зовнішнього світу і свідомо дезорієнтував світову громадськість. Але, дякуючи західним журналістам, які публікували репортажі про голодомор, було привернуто увагу світу до злочину, влаштованого комуністичним режимом.

З особливою силою правда про голодомор зазвучала в незалежній Україні після 1991 року. Результатом зусиль громадськості і держави стало визнання голодомору - актом геноциду українського народу. У 1998 році Указом Президента України встановлено День пам’яті жертв голодомору  - щороку в четверту суботу листопада. Цього дня українці, як тільки смеркне, запалюють у вікнах свічки – на пам’ять про всіх замучених голодом.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь