До уваги підприємців, що використовують найману працю!
Устинівська селищна рада нагадує, що Уряд своєю постановою від 20.03.2022 року № 331 затвердив Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування осіб, які стали внутрішньо переміщеними особами внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Хто може подати заяву?
Тільки роботодавці, що працевлаштували внутрішньо переміщену особу під час воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. із заробітною платою не менше від мінімальної (6500 грн), перебувають на обліку як платники ЄСВ, подали податкову звітність за 4 квартал 2021 або весь 2021 рік та не є неприбутковою організацією.
Протягом якого часу роботодавці будуть отримувати компенсацію?
Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати два місяців з дня працевлаштування особи.
Чи потрібно повторно подавати заяву на отримання компенсації за 2-й місяць?
Так, потрібно.
Куди звертатись
Заява про призначення компенсації подається роботодавцем до центру зайнятості, розташованого за місцезнаходженням роботодавця в паперовій формі - особисто або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.
Заява про призначення компенсації може бути подана роботодавцем в електронній формі - через Єдиний державний веб-портал електронних послуг (Портал Дія). Для подання вказаної заяви роботодавцю необхідно створити електронний кабінет користувача на Порталі Дія, пройти електронну ідентифікацію, вказати всю необхідну та достовірну інформацію, яка вимагається та надати розрахунковий рахунок. Формування заяви в електронній формі здійснюється з урахуванням відомостей, отриманих через Портал Дія з інших електронних інформаційних ресурсів або інформаційних систем органів державної влади у порядку інформаційної взаємодії.
Перелік необхідних документів
До заяви, поданої роботодавцем до центру зайнятості в паперовій формі або на електронну адресу, додаються:
- копія наказу про працевлаштування особи;
- відомості про працівників, які є застрахованими особами;
- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- документ, що підтверджує працевлаштування на умовах при дотриманні яких призначається компенсація (п. 2 Порядку).
Строки прийняття рішення
Рішення щодо надання або відмови у наданні компенсації витрат приймається регіональним центром зайнятості протягом п’яти календарних днів після отримання заяви від роботодавця та надсилається протягом трьох календарних днів у спосіб, обраний роботодавцем для подання заяви, крім подання заяви через Портал "Дія".
У випадку подання заяви через Портал "Дія" роботодавцю автоматично засобами Порталу "Дія" надходить повідомлення про результати обробки інформації для отримання компенсації витрат.
Підстави для відмови
Роботодавцеві може бути відмовлено у призначенні компенсації за таких умов:
невідповідності роботодавця вимогам, які необхідні для отримання цієї компенсації;
невідповідності особи критеріям, зазначеним у порядку надання компенсації.
Оскарження відмови у призначенні компенсації
Оскарження відмови у призначенні компенсації вирішуються шляхом подання позовної заяви в порядку адміністративного судочинства.
Перевірка використання та правомірність отримання компенсації
Центр зайнятості має право перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів, дотримання порядку їх використання роботодавцем.
УСТИНІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ЗАКЛИКАЄ РОБОТОДАВЦІВ АКТИВНІШЕ ПРИЙМАТИ УЧАСТЬ В УРЯДОВІЙ ПРОГРАМІ ТА СПРИЯТИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ОТРИМУЮЧИ ЗА ЦЕ ДЕРЖАВНУ КОМПЕНСАЦІЮ!