12 листопада - Всесвітній день боротьби з пневмонією

Дата: 12.11.2022 07:42

Фото без описуПневмонія (давньо-грец. Πνευμονία від πνεύμων) (запалення легень) – це поліетіологічне вогнищеве інфекційно-запальне захворювання легенів із втягненням у патологічний процес респіраторних відділів і обов’язковою наявністю запальної ексудації всередині альвеол.

Пневмонія може протікати, як самостійна хвороба і як ускладнення після перенесених хвороб. У випадках, коли запалення легенів не викликане інфекцією, зазвичай таке захворювання називають пневмонією. Пневмонія - інфекційне захворювання легенів, частіше за все воно вражає дітей, літніх людей та людей з ослабленою імунною системою.

Існує цілий ряд факторів в організмі людини, що сприяють розвитку інфекції:

- проблеми серцево-судинної системи;

- ослаблений імунітет;

- хронічні бронхіти;

- вплив екологічних факторів на дихальну систему;

- зловживання спиртними напоями та куріння;

- малорухомий тип поведінки (тривалий ліжковий режим);

- літній вік.

Симптоми пневмонії: бактеріальна пневмонія у хворих, молодше 65 років, має властивість раптового прояву під час або після перенесеної інфекції верхніх дихальних шляхів (наприклад, застуда, грип тощо). До основних симптомів пневмонії відносять:

- кашель, при якому може виділятися харкотиння зеленуватого або іржавого (відтінком крові) кольору;

- лихоманка;

- задишка (часте поверхневе дихання);

- часте серцебиття;

- підсилюється на вдосі або кашлі біль у грудній клітці;

- загальна слабкість, швидка втомлюваність;

- можливі диспепсичні явища (нудота, блювота, діарея).

Не бактеріальна пневмонія супроводжується субфібрильною температурою, задишкою, кашлем і відхаркуванням слизу. Симптоми в даному випадку розвиваються менш інтенсивно і прояви їх не такі виражені, як при бактеріальній пневмонії.

Це захворювання є головною причиною смертності неповнолітніх у всьому світі. Щорічно воно забирає життя 1,4 млн дітей у віці до п'яти років. Втім, цю хворобу можна попередити за допомогою досить простих заходів, наприклад імунізації і правильного харчування та регулярних профілактичних оглядів.

Відмінною профілактикою для пневмонії є відмова від шкідливої звички - куріння. Намагайтеся уникати контактування з людьми, у яких є інфекції дихальних шляхів, так як вони можуть послужити причиною розвитку пневмонії. Також «череваті наслідком» у вигляді пневмонії такі захворювання, як вітрянка і кір. Якщо Ви не хворіли цими хворобами, то уникайте подібних інфекцій, вони можуть викликати ускладнення у вигляді пневмонії.