Дослідження потреб у навичках в Україні під час війни: стартувало опитування роботодавців
Державна служба зайнятості спільно з Федерацією роботодавців України та Європейським банком реконструкції та розвитку проводять опитування роботодавців з метою визначення стану, поточних та перспективних потреб підприємств у працівниках та навичках.
Слід наголосити, що участь роботодавців в опитуванні є дуже важливою, оскільки надана інформація допоможе визначити актуальнi потреби пiдприємств та готувати кадри необхiднi для розвитку підприємств та відбудови економіки України у післявоєнний період.
Опитування є конфіденційним, а його результати будуть використані виключно в узагальненому вигляді для обґрунтування обсягів та удосконалення програм навчання молоді та дорослих.
Пропонуємо долучитись до опитування прямо зараз!
Нам важлива думка кожного роботодавця!
У якому розмірі компенсуються роботодавцям витрати на оплату праці переселенців?
Такий розмір складає 6700 грн на місяць.
Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 10 січня 2023 року № 33 (набрала чинності 18 січня 2023 року). Цією постановою внесені зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331.
Зміни, серед іншого, стосуються також джерел для покриття витрат на виплату компенсації. Раніше це були тільки кошти резервного фонду державного бюджету. Наразі, це кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та інші джерела, не заборонені законодавством.
Примітка. До вказаних змін розмір компенсації складав 6500 грн.
ВИ ЗАПИТУВАЛИ – МИ ВІДПОВІДАЄМО
Чи пред’являється військовий квиток під час реєстрації особи як безробітного?
Так, пред’являється (військовозобов’язаними особами). Перелік документів, які пред’являються під час реєстрації особи як безробітного, визначений Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2018 року № 792 (із змінами). Пунктом 17 вказаного Порядку визначено, що під час реєстрації, серед іншого, особи, які звільнились зі строкової військової служби, пред’являють військово-обліковий документ. Під час воєнного стану (оголошеної мобілізації) військовозобов’язані особи обов’язково пред’являють військово-обліковий документ (одним з яких є військовий квиток).
Також слід зазначити, що центри зайнятості відповідно до пункту 63 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (набрала чинності 05.01.2023, ознайомитись з повним текстом можна на урядовій веб-сторінці), надають інформацію про реєстрацію осіб як безробітних протягом 7 календарних днів після отримання запиту відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Чи надається статус безробітного членам добровольчих формувань територіальної громади?
Так, надається.
Відповідно до Закону України “Про зайнятість населення” статус безробітного може набути член добровольчого формування територіальної громади, який уклав контракт добровольця територіальної оборони на безоплатній основі.
Інформація про укладення контракту на безоплатній основі зазначається у довідці, що видається добровольчим формуванням (за підписом його командира).
Форма такої довідки затверджена наказом Державного центру зайнятості від 21 грудня 2022 року № 138. Отримати примірник форми довідки можна в центрах зайнятості.
З іншою інформацією з питань реєстрації безробітних можна ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятості у розділі “Реєстрація безробітних”.
Які обмеження щодо максимального розміру допомоги по безробіттю передбачені під час дії воєнного стану у 2023 році?
Під час дії воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року (п. 3-3 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»).
Розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2023 року становить 6 700 грн (ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік»).
Враховуючи вищевказане, під час дії воєнного стану в 2023 році максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 6 700 грн.
Чи змінився розмір мікрогранту?
Ні, не змінився.
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2023 року № 39, що набрала чинності 20 січня 2023 року, серед іншого, внесено зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738.
Зміни внесені також до пункту 4 вказаного Порядку (викладений в новій редакції).
Наразі передбачено, що розмір мікрогранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 тисяч грн та не перевищує:
150 тисяч грн у випадку зобов’язання отримувача створити одне робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника;
250 тисяч грн у випадку зобов’язання отримувача створити не менше двох робочих місць після отримання мікрогранту та прийняття на них працівників.
Тож розмір мікрогранту не змінився.
Необхідно наголосити, що раніше розмір мікрогранту не міг перевищувати 150 (чи 250) тисяч грн у випадку зобов’язання отримувача створити одне (не менше двох) робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника або залучення до роботи у сімейному фермерському господарстві додаткового члена сімейного фермерського господарства.