День пам’яті та примирення

Дата: 10.05.2023 08:10

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії.

Український інститут національної пам’яті пропонує надалі дотримуватися європейського підходу в пам'яті подій, героїв і жертв Другої світової та сучасної російсько-української воєн.

Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої.

Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

З 2014 року символом пам’яті про Другу світову війну в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті.

В бібліотечних та клубних закладах Устинівської селищної ради проведено цикл заходів: книжкові виставки, години пам’яті, патріотичні майстер-класи, історичний онлайн-екскурс, виховні години, здійснено покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків.