Терміново! Важлива інформація для бухгалтерів щодо оплати “лікарняних”!

Дата: 12.06.2023 08:29

Фото без описуЗ 02.06.2023 при розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням змінився порядок обчислення середньої заробітної плати!

Зміна полягає у ВІДНЕСЕННІ ДО КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ, не відпрацьованих із поважних причин, що їх не враховують у розрахунковому періоді, ПЕРІОДУ, ПРОТЯГОМ ЯКОГО ПРАЦІВНИК:

• проходив строкову військову службу;
  • проходив військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
  • проходив військову службу за призовом під час мобілізації;
  • на особливий період;
  • проходив військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період;
  • проходив військову службу за контрактом (зокрема шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби);
  • під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення

і за ним НЕ ЗБЕРІГАВСЯ роботодавцем СЕРЕДНІЙ ЗАРОБІТОК за такий період.

!!!!!! Постанова набрала чинності з дня її опублікування – 07.06.2023. Тому нараховані до 07.06.2023 “лікарняні” перераховувати не потрібно.

!!!!!! Постанова стосується оплати “лікарняних” після демобілізації.

Законодавча база

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 № 561 “Про внесення змін до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням”.