Обов’язок із сплати податків, зборів, платежів у вигляді мінімального податкового зобов’язання
Головне управління ДПС у Кіровоградської області повідомляє, що власники та/або користувачі (на умовах оренди, суборенди, емфітевзису, постійного користування) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, мають обов’язок із сплати податків, зборів, платежів у вигляді мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).
Запровадження сплати податків у вигляді МПЗ має на меті подолання тіньового ринку використання сільськогосподарських земель, коли доходи, отримані від реалізації сільськогосподарської продукції, приховуються або оподатковуються не в повній мірі.
МПЗ є розрахунковим граничним обсягом податків, які власники та/або користувачі сільськогосподарських угідь мають сплатити до бюджету.
МПЗ для власників та користувачів сільськогосподарських угідь запроваджено з 01 січня 2022 року, вперше сплачується у 2023 році (за наслідками 2022 року).
Визначення суми МПЗ фізичним особам здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб. Контролюючий орган обчислює МПЗ на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів чи належним чином засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема документів, що підтверджують право власності/користування.
Податкове повідомлення-рішення (далі – ППР) разом з детальним розрахунком суми податку про сплату річного податкового зобов'язання з ПДФО, на суму позитивного значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов'язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь надсилається платнику у порядку, визначеному ст.42 ПКУ.
Довідково: До загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів платника податку включаються:
- ПДФО та військовий збір з доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції;
- земельний податок за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь.
Платник зобов'язаний сплатити зазначену у ППР суму податку протягом 60 днів з дня вручення ППР.
У разі незгоди з визначеним контролюючим органом МПЗ, платник має право протягом 30 днів з дня вручення ППР звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
- земельних ділянок, що знаходяться у власності та/або постійному користуванні, їх нормативної грошової оцінки та площі;
- суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
- суми сплачених податків, зборів, платежів.