З ЯКОГО ВІКУ МОЖНА СТАТИ ПІДПРИЄМЦЕМ

Дата: 01.08.2023 08:44

Фото без описуДля кожної молодої людини у віці від 14 до 18 років (неповнолітнього) цілком природно прагнути самостійності і незалежності, разом з тим почуваючи себе дорослим та реалізовуючи бажання працювати.

Законодавство гарантує неповнолітнім право на здійснення підприємницької діяльності: бути учасником (засновником) юридичних осіб - фірм, товариств або самостійною фізичною особою-підприємцем (зокрема, Цивільний Кодекс України та Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»).

Для державної реєстрації фізичної особи-підприємця неповнолітня фізична особа подає державному реєстратору такі документи:

1) заяву про державну реєстрацію;

2) нотаріально засвідчену письмову згоду батьків (усиновлювачів, піклувальника) чи органу опіки та піклування.

Для створення юридичної особи особа у віці від 14 до 18 років надає:

1) заяву про державну реєстрацію;

2) нотаріально засвідчену письмову згоду батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування ‒ для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності;

3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників, у випадках, передбачених законом, ‒ рішення відповідного державного органу про створення юридичної особи;

4) уразі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа - установчий документ юридичної особи.

5) опис структури власності.