Трагедія Бабиного Яру

Дата: 02.10.2023 15:48

Кожного року 29 вересня Україна вшановує пам'ять жертв трагедії  Бабиного Яру. У цей день 1941 року нацисти знищили в Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста, більшість з яких були євреями. Серед невинно закатованих були тисячі українців, громадян інших національностей. Усі 778 днів німецької окупації в Києві тривали розстріли і насильства. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до того часу трагедії. Але це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, щоб зберегти мир і запобігти насильству.

Бабиним Яром називали кручі на околицях міста. Ширина ярів доходила до 300, а глибина до 50 метрів, довжина ярів досягала 3,5 кілометра. Саме це місце нацисти вирішили використати для своїх злочинів.

19 вересня 1941 року після 78 днів оборони радянські війська залишили м. Київ. У цей день німецькі війська вступили в місто.

Смерть і насильство приніс німецький  „новий порядок“. Першими жертвами Бабиного Яру стали київські підпільники і цигани, - їх знищили вже 20 вересня. А починаючи з 22 вересня, до страшних ярів потяглися машини з єврейським населенням.  28 вересня в місті з’явились оголошення, які наказували всім євреям міста негайно прийти до Лук’янівського цвинтаря.

Багато хто здогадувався, що Бабин Яр – це смерть. 29 вересня 1941 року десятки тисяч киян вирушили у свою останню путь.

У       клубних  закладах громади проведено ряд заходів приурочених цим трагічним подіям:

КЗ «Седнівський СБК» - он-лайн ролик , година реквієм «Без права на забуття!»;

КЗ «Степанівський СБК» - година спілкування «Наше покоління пам’ятає трагедію»;

КЗ «Жовтневий СБК» - перегляд відео презентації «Трагедія Бабиного Яру в шевцях українського народу»;

КЗ «Докучаєвський СБК» - відео урок «Трагедія людства на українській землі»;

КЗ «Криничуватський СБК» спільно з КЗ  «Березуватський СК» - відео-презентація та година пам’яті «Трагедія Бабиного Яру без права на забуття!»;

КЗ «Ганно- Требинівський СБК» - хвилина пам’яті «Бабин Яр – жива пам’ять!»;

КЗ «Устинівський  БК» -   тематичний  відеоролик «Дорога смерті!».

Бібліотечними закладами нашої громади організовано і проведено цикл заходів:

- година пам'яті та книжкова виставка "Трагедія Бабиного Яру" (Криничуватська б/ф);

-  виховна година: " Трагедія Бабиного Яру – трагедія українського народу", та тематична поличка «Бабин Яр – пам'ятати заради майбутнього» (Степанівська б/ф);

-   книжкова виставка "Пам'ятаємо" (Седнівська б/ф);

-   година пам’яті «Бабин Яр. Без права на забуття» (Устинівська пб);

-   книжкова виставка «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» (Олександрівська б/ф).

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису