Про алгоритм отримання е-рецепта

Дата: 01.11.2023 15:12

31 жовтня 2023 року відбулася нарада лікарів комунального некомерційного підприємства «Устинівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Устинівської селищної ради із заступником селищного голови Сусідком Г.А. і начальником відділу соціального захисту та охорони здоров’я населення Синяк В.Л.

На порядку денному стояло питання оформлення е-рецептів за програмою «Доступні ліки».

Директор комунального некомерційного підприємства «Устинівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Устинівської селищної ради Саприкіна Л.І. повідомила про  алгоритм отримання е-рецепта.

Уже четвертий рік українці користуються зручною формою рецепта – його електронною версією. Це зручно і безпечно, тому що спрощує для пацієнта процес отримання рецепта на ліки. Також електронний рецепт дозволяє вести прозорий облік та контроль ліків, які отримують українці.

Отже, на які ліки потрібен лише електронний рецепт, а які можна придбати як за електронною, так і паперовою формою?

Державна програма реімбурсації - програма, яка дозволяє пацієнтам отримувати ліки безоплатно або з доплатою. Програма поширюється на лікування :

• для профілактики інсультів та інфарктів;
  • серцево-судинних захворювань;
  • бронхіальної астми;
  • діабету ІІ типу;
  • нецукрового діабету;
  • розладів психіки та поведінки;
  • епілепсії;
  • хвороби Паркінсона;
  • хронічних обструктивних захворювань легень.

Щоб отримати ліки  пацієнту обов’язково необхідно мати електронний рецепт від лікуючого або сімейного лікаря.

Відшкодування вартості тест-смужок для глюкометрів почалося з 08 жовтня 2023 року. Відпуск тест-смужок також буде здійснюватися за електронним рецептом. Відшкодування вартості тест-смужок за паперовими рецептурними бланками здійснюватися не буде.

Всю необхідну інформацію щодо отримання електронного рецепта можна дізнатися у лікаря, з яким складено декларацію.