1 жовтня українцям почали нарахувати субсидії на опалювальний сезон 2023-2024. Тим, хто у вересні отримав право на субсидії, розрахунок провели автоматично

Дата: 14.11.2023 15:45

Це стосується й тих, чий розмір житлової субсидії становив 0,00 гривень. Право на отримання такої пільги визначене в травні 2023 року.

Як розраховують субсидію

• За який період враховуються доходи

Для розрахунку пільг враховуються доходи за І – ІІ квартал 2023 року. Варто зауважити, що під час розрахунку житлової субсидії на опалювальний період з жовтня (для пенсіонерів) розмір пенсійної виплати (як дохід) враховується за серпень 2023 року.

• Як нараховується субсидія за жовтень

Розмір субсидії розрахують із дня початку опалювального періоду. При цьому не має значення кількість днів, протягом якого опалення фактично надається.

• Що робити тим, хто раніше не отримував субсидію

Якщо громадянам було відмовлено в отриманні субсидії на неопалювальний період, тоді необхідно звернутися за її призначенням у період до 30 листопада 2023 року. У такому разі житлову субсидію призначать із жовтня 2023 року.

За що можуть позбавити субсидії

• за наявності заборгованості на суму понад 680 гривень станом на 01.05.2023 року;
  • якщо хтось із членів родини не сплачує єдиний соціальний внесок більш, ніж три місяці;
  • якщо за останні півроку хтось із членів сім’ї придбав майна на суму більш, ніж 50 тисяч гривень;
  • якщо площа квартири перевищує 130 квадратних метрів, або будинок – 230 квадратних метрів.

Як дізнатися, чи нараховано субсидію: хто на неї має право

Адресна допомога (субсидія) надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Тепер для того, щоб перевірити її нарахування, не потрібно дзвонити в управління соціального захисту населення — це можна зробити онлайн.

Як дізнатися, чи нараховано субсидію, і де це перевірити: інструкція

• зайди на сайт subsidii.ioc.gov.ua;
  • введи такі дані: область, місто, вулицю, номер будинку та квартири. Вводити ПІБ, номер паспорта, ІПН тощо. не потрібно;
  • підтверди, що ти не робот, і натисніть Шукати ;
  • Далі на екрані з'явиться вся інформація про субсидії - її нарахування, сума та період призначення.

Кому житлова субсидія не призначається

Якщо хтось із членів сім'ї зі складу домогосподарства:

• перед зверненням за призначенням субсидії (цього року) купив земельну ділянку, квартиру чи будинок, також це стосується інших нерухомих майн, транспорту, цінних паперів;
  • має на банківському рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-разовий розмір прожиткового мінімуму;
  • протягом року перед зверненням за субсидією здійснив операції з купівлі долара чи євро, що перевищують 50 тис. грн.;
  • не вчився, не працював і не мав офіційного статусу безробітного;
  • мав середньомісячний сукупний дохід, який не перевищує розміру мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не сплачено хоча б мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
  • перебував за кордоном сукупно понад 60 днів. При цьому до 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами.Фото без опису