День_Гідності та Свободи

Дата: 21.11.2023 17:38

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з Указом Президента України No872/2014 від 13.11.2014 року.

Цей день установлено з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

10 років тому 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.

Запровадження Дня Гідності та Свободи на державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей як наріжних для українського суспільства.

Клубними та бібліотечними  закладами Устинівської громади до Дня Гідності та Свободи було проведено цикл заходів, а саме:

- проведено виховну годину «Ми вільний народ» (Степанівський СБК);

-проведено годину спілкування  (Докучаєвський СБК);

-проведено музичний урок «Вільні творять майбутє» (Ганно-Требинівський СБК);

- година спілкування «Майдан, війна, свобода – революція громадського спротиву!», перегляд відеофільму «Небесна сотня – герої не вмирають!» (Седнівський СБК);

- година спілкування, малювали малюнки «Ми вільна країна!» (Ганно-Леонтовичівський СБК):

- проведено виховну годину  «Україна – країна вільних людей!» та виготовляли поробки на дану тематику (Олександрівський СБК);

- знято відео-привітання (Інгульський СБК);

- проведено годину спілкування «Свобода та гідність – одвічна боротьба українського народу» (Завтурівський СК);

- відео-привітання  «Вони з гідністю виборюють нашу з вами свободу» (Криничненський СБК);

-підготовлено урочистий митинг (Устинівський БК);

- книжкова виставка  «Україна - країна нескорених», та читання вірша  «Горить свіча» (Степанівська б/ф);

- книжкова виставка «Свобода і воля і честь понад усе!»(Докучаєвська б/ф);

- година  спілкування  «З Україною в серці» (Ганно-Требинівська б/ф);

- книжкова інсталяція «Євромайдан: події, люди,час» (Дитяча бібліотека).